YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Freni boşalan otobüs kırmızı ışıkta bekleyen araçları biçti
Freni boşalan otobüs kırmızı ışıkta bekleyen araçları biçti
20 Kasım 2014 01:41
Ankara’da freni boşalan servis otobüsü, o sırada kırmızı ışıkta bekleyen araçların arasına daldı. Kazada 4 kişi yaralanırken 8 araç da büyük hasar gördü.

Kaza, dün akşam saat 19.00 sıralarında Etimesgut Ahi Mesut Bulvarı 1815 Cadde üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, freni boşalan 06 C 6273 plakalı servis otobüsü kavşağa hızla girdi. Kavşak noktasının çıkışına kısa süre önce yerleştirilen ışıklarda ise otomobiller bekliyordu.

Hızı kesilemeyen otobüs kırmızı ışıkta bekleyen araçların arasına hızla daldı. Araçları önüne katan otobüs 7 araca çarptıktan sonra ancak durabildi. Zincirleme kazada 1 kamyonet 1 minibüs ve 5 otomobil büyük hasar gördü, 4 kişi ise yaralandı. Kaza sonra olay yerine UNKE, polis ve ambulans ekipleri sevk edildi. İlk yardım ekipleri yaralı vatandaşları en yakın hastanelere sevk etti.

Otobüsün çarptığı araçlardan kimisi kullanılamaz hale gelirken, kimisi ise kaza yapan otobüsten güçlükle ayrıldı. Olay esnasında kırmızı ışıkta bekleyen araçlardaki kişi sayısının az olması ise büyük bir facianın önüne geçti. Kaza sonrası cadde üzerindeki yol bir süreliğine trafiğe kapandı. Yapılan incelemeler sonrasında araçlar yoldan çektirildi. Polis konuyla ilgili inceleme başlattı.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler