YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Flaş karar! O tünelin adı değişiyor!
Flaş karar! O tünelin adı değişiyor!
09 Ekim 2016 15:47
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrası Başbakan Yıldırım'ın, "Yaptığımız temelini attığımız tünel bize sığınak oldu" dediği Ilgaz Tüneli'nin adı değişiyor.

Ilgaz Tüneli'nin adı Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli olacak. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, tünelin sene sonuna kadar tamamlanacağını kaydetti.

Çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak için Çankırı'ya gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ilk olarak Çankırı Valiliği'ni ziyaret etti. Valilik önünde kalabalık bir grup tarafından karşılanan Bakan Arslan, valilik şeref defterini imzaladı.

Çankırı Valisi Mesut Köse'den kentteki çalışmalarla ilgili brifing alan Arslan, burada çeşitli açıklamalarda bulundu.

TÜNELİN ADI ILGAZ 15 TEMMUZ İSTİKLAL TÜNELİ OLACAK

Ilgaz Tüneli'nin adının Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli yapacaklarını anlatan Bakan Arslan, "Ilgaz Tüneli çok önemsediğimiz bir proje ve bu sene sonunda inşallah bitireceğiz. 

Yine bölgenin hassasiyetleri bölgenin milliyetçi değerlerini düşündügünüz zaman inşallah ismini de Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli vereceğiz. 

Dolayısı ile hem geçmişimizi İstiklal Mücadelesi verirken Çankırının foksiyonu özellikle unutulmasın diye ayrıca 15 Temmuz'da Çankırı önemli bir görev ifa etti. Türkiyenin her yerinde olduğu gibi onuda birleştirerek inşallah" dedi.

Arslan, tünelde 10 tane kavşak bulunduğunu kaydetti.

 // Mustafa
Biz 15 Temmuz u bu kadar aldıkça gavuroğlu iyice çıldırıyor. Gücü yetse savaş ilan edecek. Gücü yetmeyecek, o zaman daha sinsi ve daha şeytani saldıracak....
09 Ekim 2016 17:31
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler