YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırtınaya aldırmayan kaçaklar ölümden döndü
Fırtınaya aldırmayan kaçaklar ölümden döndü
16 Şubat 2016 07:40
Muğla’nın Bodrum ilçesinden yasadışı yollarla Yunanistan’ın Kos adasına geçmeye çalışan 55 kaçağın bindiği şişme bot fırtına nedeniyle battı.

 Yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Kos adasına geçmeye çalışan 55 kaçağın bindiği şişme bot Ortakent sahili açıklarında motoru’nun düşmesi sonucunda sürüklenmeye başladı.

Devriye atan sahil güvenlik ekipleri kaçakların çırpınışlarını görmesi üzerine bot ile yanlarına yanaştı. Karaya yakın olan mültecilerin teknesi rüzgar nedeniyle alabora oldu. Kendi imkanlarıyla karaya çıkan mülteciler bir işletmenin deposuna sığındı. Kendi imkanlarıyla kıyıya çıkan kaçakların Afganistan, Suriye ve Pakistan uyruklu olduğu öğrenildi.

Sahil kenarında bulunan bir tesise sığınan kaçaklara 112 sağlık ekipleri müdahale etti. Aralarında 9 çocuk ve kadınlarında bulunduğu kaçakların organizatörlere kişi başı 650 dolar ödediği öğrenildi. Olay yerine gelen Bodrum kurtarma Derneği üyeleri tarafından kaçaklara yiyecek ve kıyafet yardımı yapıldı.

Sağlık kontrolünün ardından tercüman yardımıyla işlemleri yapılan kaçaklar Bodrum Yabancılar Büro Amirliği’ne gönderildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler