YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırtına İstanbul'u vurdu
İstanbul'da sabahın erken saatlerinde etkili olmaya başlayan şiddetli rüzgar, çok sayıda ağacın devrilmesine ve çatıların uçmasına sebep oldu. Ev ve araçlarda maddi hasar meydana geldi.
Fırtına İstanbul'u vurdu
15 Mart 2013 / 08:55 Güncelleme: 15 Mart 2013 / 09:40

 

Fatih'te Yedikule Meydanı Caddesi'nde bir türbenin bahçesindeki ağaçlardan biri, saat 04.30 sıralarında gövdesinden kırılarak yan taraftaki 3 katlı binanın çatısına düştü. Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, çatıya merdiven yardımıyla çıktı, devrilen ağacı motorlu testereyle parçalara ayırarak, aşağıya indirdi.
 
Ağacın devrilmesiyle binada maddi hasar oluştu.
 
Lodos çatıları uçurdu
 
Beyoğlu İstiklal Mahallesi 19. Yokuş Sokağı'nda ise lodos, 2 katlı bir binanın çatısını uçurdu. Çatı, sokağın karşısındaki bir gecekondunun çatısının üzerine düştü. Bu nedenle gecekondunun çatısı çöktü. Uyumakta olan bina sakinleri korkuyla dışarı fırladı.  
 
Kağıthane Şirintepe Mahallesi Gümüşhane Caddesi 93 numaralı apartmanın da çatısı uçtu. Çatı, karşıdaki binaya çarparak, caddeye düştü. Çatının üzerine düştüğü bir araçta hasar oluşurken, trafik çift yönlü ulaşıma kapatıldı.
 
İtfaiye ekipleri ayrıca Sarıyer, Şişli, Avcılar, Beylikdüzü, Başakşehir, Maltepe, Güngören ve Kağıthane'de de devrilen ağaçları yoldan temizledi.
 
Ulaşıma lodos engeli
 
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) AŞ'den alınan bilgiye göre, Eskihisar-Topçular hattındaki araba vapuru seferleri geçici olarak durduruldu.
 
Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy-Bostancı hattı, Bostancı-Kabataş hattındaki seferler ile Kadıköy, Avcılar ve Maltepe-Bostancı seferleri de yapılamıyor.
 
İDO'nun saat 09.00 Bostancı-Kartal/Yalova deniz otobüsü, 09.00 Yalova-Yenikapı Ferry Cat tipi hızlı feribot seferi ve 12.00 Bostancı-Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü seferleri de gerçekleştirilemeyecek. 
 
Şehir Hatları'nın Adalar-Kabataş & Bostancı-Adalar seferleri de karşılıklı olarak iptal edildi.
 
Öte yandan, Kuzey Ege'de etkisini sürdüren rüzgar nedeniyle, Bozcaada'dan Geyikli'ye saat 07.30, Geyikli'den Bozcaada'ya saat 10.00'da yapılması planlanan seferler iptal edildi.
 
 
AA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler