YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırtına hayatı felç etti!
Fırtına hayatı felç etti!
18 Temmuz 2013 00:31
Aydın’ın Çine ilçesinde fırtınayla birlikte etkili olan sağanak yağış hayatı felç etti.

Aydın’ın Çine ilçesinde fırtınayla birlikte etkili olan sağanak yağış hayatı felç etti. Çatıların uçtuğu, ağaçların devrildiği, cadde ve sokakların göle döndüğü ilçede bir caminin minaresi de zarar gördü.

Cadde ve sokakları adeta göle döndüren yağış nedeniyle bir çok işyerinden hasar meydana geldi.Aydın’ın Çine ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Çine ilçesinde aniden bastıran yağış nedeniyle cadde ve sokaklar sular altında kaldı. Fırtına nedeniyle Çine Yeni Mahalle Camisi’nin minaresinde büyük hasar oluştu. Yaklaşık yarım saat aralıksız bir şekilde devam eden şiddetli yağmur ve fırtına Çine esnafına zor anlar yaşattı. Çatılar ve güneş enerjileri uçtu. Ev ve iş yerleri sular altında kaldı.

Yaşanan sel ve fırtına felaketinde can kaybının olmaması teselli olurken, Belediye ve Aydem ekipleri ilçede hayatın normale dönmesi için seferberlik ilan etti.Yağış nedeniyle Soğancılar, Hamitabat ve Yenimahalle’nin yanı sıra Adnan Menderes Bulvarı şehir merkezinde ana arteller adeta dereye döndü. Adeta bardaktan boşalırcasına yağan yaz yağmurunda biriken suları çekmekte logarlar yetersiz kaldı. Birçok iş yeri dereye dönen yoldan taşan suların basması sonucu zarar gördü. Yağışla birlikte Çine Belediyesi ekipleri şehrin kritik noktalarında çalışma başlattı. Ancak çok yoğun ve şiddetli gerçekleşen yağışta meydana gelen sel suları ile baş etmek mümkün olmadı. Yağışla birlikte yaşanan fırtına nedeniyle pek çok çatı uçtu. Güneş enerjileri adeta içi boş teneke gibi rüzgarla birlikte sokaklara savruldu. Elektrik tellerinin üzerine düşen çatılar nedeniyle ilçe genelinde elektrikler kesildi. Pek çok yerde de elektrik hatları koptu. Bazı araçlar zarar gördü. Yenimahalle’deki caminin minaresi zarar gördü. Belediye ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği ilçede yağmur ve fırtına nedeniyle hayat adeta felç oldu.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler