YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Firari boğa polisi hastanelik etti
Firari boğa polisi hastanelik etti
26 Kasım 2009 20:10
Bursa'da firar eden kurbanlık boğa, kement atarak kendisini yakalamak isteyen polis memurunu hastanelik etti.

Önce caddelerde sahiplerini, futbol sahasında polisleri, sonra da veteriner ekiplerini peşinde koşturan boğa uzun süre yakalanamadı.

Alınan bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Küçükbalıklı Mahallesi'nde oturan Hasan Demir, 4 ortakla Soğanlı Mahallesi'nden 3 bin liraya aldığı boğayı evine getirmek istedi. Kamyonetten indirilen boğa bir anda ipini koparıp firar etti. Küçükbalıklı Caddeleri'nde sahiplerini peşinde koşturan boğa eski Kuzey Garajı yanındaki futbol sahasına girdi. Burada vatandaşlar ve polis ekipleri boğayı kovalayınca hayvan iyice saldırganlaştı.

Şehit Şerafettin Polis Merkezi'nde görevli polis memuru Müslüm Çakmak, sahipleriyle kement atıp hayvanı yakalamak isterken boğanın altında kaldı. Elbiseleri kirlenen Çakmak, sırtında ezik olması sebebiyle meslektaşları tarafından hastaneye götürüldü.

Polisler, elleri tetikte hayvanı silahla vurmak için bekledi. Belediyenin veteriner ekiplerine 155 Polis Merkezi ve vatandaşlar ulaşamadı. Gazetecilerin devreye girmesiyle olay yerine çağırılan Osmangazi Belediyesi veteriner ekipleri saldırgan hayvanı sakinleştirici ile uyuşturmak istedi. Ancak iğnenin etkisiyle ana caddelerde koşturmaya devam eden boğa, gecenin geç saatlerine kadar polis ekipleri ve sahiplerini uğraştırdı.

Polis ekipleri, hayvana biber gazı sıkıp sıkmama konusunda zaman zaman vatandaşlarla konuşarak, biber gazının boğayı daha da azgınlaştıracağını söylediler.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler