YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Firar etmemiş saklanmış
Firar etmemiş saklanmış
18 Haziran 2010 22:33
Firar ettiği sanılan hükümlü cezavinden çıktı

Kocaeli'de hırsızlık suçundan hükümlü Rafet Y, 3 hafta saklandığı cezaevinde, mutfaktan ekmek almak istediği sırada açlıktan bayılınca yakalandı.

Kocaeli C Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu sinema salonunda 3 hafta önce yapılan açık görüşün ardından, hırsızlık suçundan hükümlü Rafet Y. bulunamadı.

Cezaevi içerisinde yapılan aramada bulunamayan ve çevredeki güvenlik kameralarında da dışarı çıktığı tespit edilemeyen Rafet Y'nin firar ettiği düşünülerek yakalama kararı çıkarıldı.

Dün sabaha karşı saklandığı cezaevinin sinema salonundaki sahnenin altından çıkarak kilitli kapıyı açan Rafet Y, mutfaktan ekmek almak istediği sırada açlıktan bayıldı.

Rafet Y'nin yere düşmesiyle çıkan ses üzerine mutfağa gelen nöbetçiler, hükümlüyü baygın halde buldu.

Saklandığı süre içerisinde beslenememesi nedeniyle yaklaşık 15 kilo kaybeden Rafet Y'nin müşahede altına alındığı ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


SU VE BİSKÜVİ STOĞU YAPMIŞ


İyi hali nedeniyle cezaevindeki temizlik işlerinde görevlendirilen Rafet Y'nin, temizlik yaparken, saklandığı söz konusu yere su ve bisküvi stoku yaptığı ve bunlarla beslendiği öğrenildi.

Temizlik işlerinde çalıştığı süre içerisinde bir personelin kimliğini de ele geçiren Rafet Y'nin kimlikteki fotoğrafın yerine kendi resmini yapıştırdığı ve saklandığı yere pantolon ve gömlek koyduğu belirtildi.

21 Haziran'da yapılacak açık görüş sırasında cezaevinden firar etmeyi planladığı iddia edilen Rafet Y'nin gardiyanlardan birine kızdığını ve korkudan saklandığını söylediği bildirildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler