YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filmleri aratmayan soygun
Filmleri aratmayan soygun
20 Ağustos 2010 19:22
İstanbul'da filmleri aratmayan bir soygun gerçekleşti. Duvarı delerek kuyumcuya giren zanlılar çok miktarda altını alarak kayıplara karıştı.

Bahçelievler'de, işyeri sahibinin Cuma namazı için camide olduğu sırada, duvarını delerek girdikleri kuyumcu dükkanından çok miktarda altın alan zanlılar, kayıplara karıştı. Zanlıların kaçarken bindikleri otomobili Güngören'deki bir oto yıkamacı da terk ettikleri belirlendi.

Olay, Siyavuşpaşa Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi Numara 54'te bulunan Zeynel Kuyumculuk'ta meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, işyeri sahibi Osman Kayıkçı Cuma namazına gittikten sonra, 2 kişi oldukları ile sürülen zanlılar dükkanın bulunduğu apartmanın bodrum katından duvarı delerek kuyumcu dükkanına girdi. Zanlılar çok miktarda bilezik ve altınları alarak yine kırdıkları yerden dışarı çıktı. Bir görgü tanığının ifadesine göre, zanlılar olay yerinden 34 AF 5330 plakalı otomobille kaçtı. Güngören Çinçindere Caddesi üzerinde bulunan bir oto yıkamacıya gelen zanlılar, "Siz arabayı yıkayın, biz yarım saat sonra geleceğiz" diyerek otomobili bıraktı. İki girişi bulunan oto yıkamacının özellikle güvenlik kamerasının görmediği bölümünden içeri girdikleri belirlenen zanlılar, araçlarını bırakıp kaçtı.

Cuma namazı sonrası işyerine gelen Osman Kayıkçı, altınların yerinde olmadığını fark etti. Dükkan sahibinin şikayeti üzerine işyerine gelen polis, incelemelerde bulundu. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda Güngören'deki oto yıkamacıya giden polis, zanlıların bıraktığı aracı buldu. Polis ekipleri, işyerindeki güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri incelemeye alarak, zanlıların peşine düştü. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler