YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Filistinli gençlere toplu düğün
Filistinli gençlere toplu düğün
11 Aralık 2015 23:39
Üsküdar'da düzenlenen toplu düğün merasiminde 50 Filistinli genç dünya evine girdi.

Üsküdar Belediyesi, Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı ile Yurtdışındaki Filistin Alimler Heyeti tarafından, "İslam dünyası gençleri için 1. toplu düğün" programı düzenlendi.

Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi'nde düzenlenen toplu düğünde Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Filistin'in Türkiye ve İslam coğrafyası için büyük önem taşıdığını kaydetti.

Türkmen, "Filistin halkının hak ettiği huzura kavuşması için en çok dua eden milletin mensuplarıyız. Allah'tan en çok talep ettiğimiz temennilerimizden birisi Filistin halkının hakettiği huzura kavuşmasıdır. Yaşanılan sıkıntıların bir an önce son bulması, husumetlerin son bulması en büyük temennimiz ve gayemizdir. Filistin'in o kutsal topraklarında özgürce dalgalanan İslam bayrağı altına tekrar gölgelenmek en büyük mutluluk olacaktır. Sevgili gençler bu düğünümüz Allah katında yeni doğuşlara, yeni uyanışlara ve yeni buluşmalara vesile olsun. Hem kendi yuvanızda, hem Filistin topraklarında huzurun, sükunetin, bereketin daim olması için bir vesile olsun. İnşallah bu toplu düğün Filistin'in mutluluğu olur" diye konuştu.

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Saffet Köse ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Filistin halkına verdiği desteğin her zaman bilincinde olduklarını aktardı.

Türkiye'nin Filistin'e verdiği desteğin güçlerine güç kattığını ifade eden Köse, "Bu destekler bizlerin gücüne güç kattı. Vakıf olarak çok sayıda gencimize düğün merasimi düzenledik. İnşallah devamının olması içinde çalışmalarımız sürecek" dedi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler