YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün yapılanamadığı tek il demişlerdi ama...
FETÖ'nün yapılanamadığı tek il demişlerdi ama...
30 Ağustos 2016 16:53
Tunceli'de, darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETO/PDY) ile bağlantısı olduğu iddia edilen okullar ile yurtlar kapatıldı.

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklmamada FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle biri ilkokul, biri ortaokul, ikisi de lise olmak üzere 4 okul ile 3 öğrenci yurdu ve 1 gündüz bakımevinin kapatıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

"15.07.2016 tarihinde ülkemiz genelinde FETÖ/PDY yapılanması tarafından anayasal düzeni zorla değiştirmek amacıyla darbe girişiminde bulunulmuştur.

Darbe girişimi sonrasında ülkemiz birlik ve beraberliğine kasteden FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik adli ve idari işlemler tüm bakanlıklarımız ve devlet kurumlarınca azimle ve kararlıkla sürdürülmektedir.

Bu kapsamda FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantısı olduğu tespit edilen okul ve yurtlara yönelik ilimizde gerçekleşen adli ve idari işlemler kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığı'nca; Özel Öz Munzur İlkokulu, Özel Öz Munzur Ortaokulu, Özel Munzur Anadolu Lisesi, Özel Munzur Fen Lisesi kapatılmıştır.

Valiliğimizce; İl merkezinde Zehra Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Irmak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu, Özel Erener Gündüz Bakım Evi, Çemişgezek Temkin Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu kapatılmıştır.

Bu okul ve yurtlarda; okuyan/barınan öğrencilerimizin diğer okullara/yurtlara nakilleri ile ilgili her türlü kolaylık sağlanacaktır.

Velilerimiz ve öğrencilerimiz konuyla ilgili olarak kesinlikle herhangi bir kaygıya kapılmamalıdır. Devletimiz bütün imkanlarıyla geleceğimiz olan gençlerimizin her zaman yanında olacaktır."

İŞİ SULANDIRILIYOR
 // KASTAMONULU
KONUŞA KONUŞA İŞ SULANDIRILIYOR HALA İSTANBULDA KOSKOCA KOSKOCA İLÇELERİN BELEDİYE BAŞKANLARI MÜNAFIKLIKTA SINIR TANIMIYORLAR,BENİM BİLDİGİMİ DEVLET BİLMİYORMU?!BAŞKAN ABİ HANIMI ABLA SİYASETTEKİ AKP DEKİ MÜNAFIKLAR DERHAL KELEPÇELENMELİ B ARINÇ H GÜLERCE N VEREN BİLMEM KİM ALINIP SESLERİ KISILINCAYA KADAR DEVLET TARAFINDAN DETAYLI SORGULANMALI BAŞKAN GENEL BAŞKAN G BAŞKAN YARDIMCISI ÇOCUKLARI!!! BİZİM GİDECEK YERİMİZ YOK DEVLET DEVLETLİGİNİ YAPSIN MİLLET MİLLETLİGİNİ GÖSTERDİ....
30 Ağustos 2016 Salı 18:12
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler