YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler
FETÖ'nün darbe girişimine tepkiler
07 Ağustos 2016 09:24
Yozgat'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki göstermek amacıyla, "Seccadeni al gel" sloganıyla bir araya gelen vatandaşlar, sabah namazını Cumhuriyet Meydanı'nda kıldı.

Darbe girişimini protesto eden çok sayıda kişi, Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu. Meydanda sabah namazını kılan vatandaşlar, dua etti.

Namaz sonrası Yozgat Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından cemaate süt ve simit, bazı sivil toplum kuruluşları tarafından da çorba ve çay ikramında bulunuldu.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, namaz sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 Temmuz'un vatandaşların birlik ve beraberliğinde önemli rol oynadığını belirterek, "Bu sabah namazları ile insanın ruhu yenileniyor. İnşallah bundan sonra böyle devam eder. Hem çalışma arkadaşlarımız hem de vatandaşlarımızla bir ve beraber oluyoruz. Vatandaşımızın birlik ve beraberlik içerisinde olmasından çok memnunum. İnşallah ülkemiz bu dualarla, bu birlik ve beraberlikle daha güzel günlere gidecektir." diye konuştu. 

Vatandaşlardan Abdullah Lekesiz de (71) bu milletin birlik içerisinde olduğunda Türkiye'yi hiçbir gücün yıkamayacağını vurgulayarak, "Allah o FETÖ'nün belasını versin, kahretsin. Bu milletimize Allah zeval vermesin. Birliğimiz ve dirliğimiz daim olsun." dedi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler