YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'nün amacı dışında kullandığı cami ibadete açılacak
FETÖ'nün amacı dışında kullandığı cami ibadete açılacak
04 Ağustos 2016 16:48
FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiasıyla kayyum atanan Yamanlar Koleji yerleşkesinde bulunan, toplanan bağışlarla cami olarak yaptırılmasına rağmen amacı dışında kullanılan cami yarın açılacak.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı olduğu iddiasıyla kayyum atanan Şelale AŞ bünyesindeki Yamanlar Koleji yerleşkesinde bulunan, toplanan bağışlarla cami olarak yaptırılmasına rağmen amacı dışında kullanılan cami, yarınki cuma namazıyla ibadete açılacak

Bayraklı ilçesindeki yerleşkede yapılan inceleme sırasında yapılış amacı dışında kullanıldığı belirlenen caminin, aslına uygun olarak hizmet vermesi için başlatılan hazırlıklar tamamlandı.

Mihrap ve minberi olmayan camiye, mihrap ve minber kuruldu. İbadet alanındaki kitapların bulunduğu raflar kaldırıldı. Müftülük, camiye imam ve müezzin atadı.

İlk ezan yarın
Hayırseverlerin bağışlarıyla yapılmasına rağmen, okul çevresindeki vatandaşların kullanımına izin verilmeyen camide ilk ezan yarın okunacak. Öğle vaktinde okunacak ezanla beraber, cami tüm İzmirlilerin hizmetine gimiş olacak. Caminin daha önce yapılmayan minaresi de hayırseverlerin katkılarıyla inşa edilecek.

"Kütüphane" yazıyordu

Okuldaki sosyal faaliyetler için kullanılan, tabelasında "kütüphane" yazan caminin içinin motiflerle süslendiği, iç bölümünde yuvarlak bir masa ve etrafında 20 sandalyenin yer aldığı görülmüş, raflarda kitap ve dergilerin bulunduğu binanın duvarlarında barkovizyon perdesi dikkati çekmişti. Binanın girişindeki başka bir tabelada ise "Mezunlarıyla büyüyen okul kütüphanemizin restorasyonu Yamanlar mezunları tarafından yapılmaktadır" yazısı yer alıyordu.

Camide öğrenci kayıt işlerinin yapıldığı, alt katında ise toplantı salonlarının bulunduğu ifade edilmişti.

thumbs_b_c_fdaa1242a3cfda8b4a3eef2f5e271f11.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler