YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ'cü başkan tutuklandı
FETÖ'cü başkan tutuklandı
18 Ekim 2015 09:23
Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Yıldırım ile işadamı Barış Altınordu, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak" ve "Anayasal düzeni bozmaya çalışmak suçlarından tutuklandı.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, Uşak'ın yanı sıra İstanbul, Aydın, Isparta, Afyonkarahisar ve Kütahya'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen 21 sanıktan Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Yıldırım ile işadamı Barış Altınordu, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olmak" ve "Anayasal düzeni bozmaya çalışmak suçlarından tutuklandı. Diğer şüpheliler ise yurtdışı yasağı ve adli kontrolle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

14 KİŞİ ARANIYOR

Operasyonda haklarında yakalama kararı çıkarılan 41 kişiden 27'si gözaltına alınmış, 5 kişi sorgularının ardından savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı. Soruşturma kapsamında, aralarında "Türkiye imamının" yardımcısı olan işadamı H.Ş.'nin de bulunduğu 14 kişi ise aranıyor. Zanlıların, FETÖ'ye finansal destek sağlamak için "Himmet" adı altında halktan zorla topladıkları parayı, paravan şirketler aracılığıyla İsrail, Güney Afrika, ABD ve Tunus gibi ülkelere kaçırdıkları, ayrıca ihalelere fesat karıştırdıkları iddia ediliyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler