YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FETÖ okulunda gizli bölüm bulundu
FETÖ yönelik soruşturma kapsamında, geniş bir yerleşkeye kurulan Özel Aziziye Kolejinde polislerce yapılan araştırmada, kolejin en üst kısmındaki 2 katın birleştirilmesiyle oluşturulan, içinde salonun da yer aldığı özel bir bölüm ortaya çıkartıldı.
FETÖ okulunda gizli bölüm bulundu
09 Eylül 2016 / 17:08 Güncelleme: 09 Eylül 2016 / 17:11

Alınan bilgiye göre, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca 15 Temmuz'daki  darbe girişiminin ardından FETÖ'nün faaliyetlerinin ve örgüt yapısının deşifre  edilmesi ve suça karışanlar hakkında yasal işlemlerin yapılması amacıyla  başlatılan soruşturma devam ediyor.

Soruşturma çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize  Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Başsavcılığın talimatı doğrultusunda  Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Milli eğitim  Bakanlığına devredilen eğitim kurumlarında inceleme yaptı.

foto-592.jpg

Önemli bulgulara ulaşıldı

Palandöken ilçesinde FETÖ ile bağlantılı olduğu belirlenen Özel  Aziziye Kolejine giden ekipler, yaptıkları araştırmada önemli bulgulara ulaştı.

Kolejin kuzey cephesindeki binayı kontrol edilen polis, özel anahtarla  kilitlenmiş kapıdan girilen ve 5 ile 6. katların birleştirilmesiyle oluşturulmuş  özel bir bölüm tespit etti.

Söz konusu bölümdeki incelemede, örgüt tarafından adeta "kozmik oda"  olarak kullanılan, önünde bekleme alanı olan ve özel locaların yer aldığı iki  katlı oval bir salona ulaşıldı. İçerisinde koltuklar ile küçük bir sahne bulunan  ve örgütün "himmet" toplantılarının yapıldığı anlaşılan salonun tavanında ise  içinde dünya haritasının olduğu sekizgen şekil yer alıyor.

Özel bölümün ikinci katına çıkan polis, çok daha büyük bir sürprizle  karşılaştı. Burada yapılan kontrollerde ise gelen kişiler için hazırlanan iki ve  üçer kişilik yatak odaları ile mutfak, küçük toplantı salonları ve restoran  olduğu belirlendi.

Aynı katta restoranın içinden girilen bölümde de birbiriyle bağlantılı  şeklinde tasarlanmış, içlerinde mutfak, banyo ve bekleme kısımlarının olduğu özel  olarak hazırlanmış süit odalar ortaya çıkarıldı.

Bunun üzerine gerekli incelemeleri yapan ve polis, delilleri  topladıktan sonra koleji mühürledi.

Okullara şehitlerin isimleri verildi

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü de KHK ile Milli Eğitim Bakanlığına  devredilen, oldukça büyük bir alana kurulu bu koleji, daha sonra 4 ayrı okula  çevirdi.

Bu alandaki binaların düzenlenmesi sonucu "Millet Okulları" adı  verilen yerleşkede Şehit Murat Ellik İlkokulu, Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi,  Şehit HASAN Yılmaz Kız Anadolu İmam Hatip lisesi ve 15 Temmuz Şehitleri İmam  Hatip Ortaokulu adıyla okullar açıldı

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler