YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethiyeli Aleviler Tuncel Kurtiz’i istiyor!
Fethiyeli Aleviler Tuncel Kurtiz’i istiyor!
28 Eylül 2013 17:43
Fethiyeli Aleviler Tuncel Kurtiz’in ilçelerindeki Foça Mahallesi Mezarlığı’na defnedilmesini istedi.

Tuncel Kurtiz'in Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Tahtakuşlar köyünde Alevi mezarlığına defnedilmesine köy ihtiyar heyetinin karşı çıkması nedeniyle Fethiye’deki Aleviler, Kurtiz’in ilçelerindeki Foça Mahallesi Mezarlığı’na defnedilmesini istedi.Fethiyeli Aleviler, Balıkesir’in Tahtakuşlar Köyü Alevi Mezarlığı’na defnedilmesi beklenen ancak köy ihtiyar heyetinin mezarlıkta yerlerinin olmadığı gerekçesiyle kabul etmediği Tuncel Kurtiz’in cenazesini kendi mezarlıklarına beklediklerini söyledi.

Günlükbaşı Foça Mahallesi Kültür Dayanışma Eğitim ve Gençlik Derneği Başkanı Selim Günday, “Foça Mahallesi’ndeki Alevi mezarlığımızda en güzel en geniş yeri Tuncel Kurtiz için ayırmış bulunmaktayız. Ailesinin bir başka yer yerine Fethiye’deki Alevi mezarlığımıza, değerli sanatçımızın cenazesini getirip, defnetmelerini istiyoruz. Tahtakuşlar köyündeki bu talihsiz kararı tepkiyle karşılıyoruz.

Din, dil ırk, kültür ve tüm değerlerimizle yakından uzaktan bağdaşmayan Tahtakuşlar köyü kararını verenleri kınıyoruz. Tuncel Kurtiz’in cenazesini Fethiyeli Aleviler olarak Foça Mezarlığımıza getirmek istiyoruz. Ailesinden cenazenin Fethiye’ye getirilmesi konusunda anlayış bekliyoruz” dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler