YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Felçli dilenci hastanede yürüdü
Mersin'de zabıta ekipleri tarafından yakalanan ve belden aşağısının tutmadığı ileri sürülen dilenci, götürüldüğü hastane kapısında ayaklarının üzerinde doğrularak yürümeye başladı.
Felçli dilenci hastanede yürüdü
21 Aralık 2009 / 16:55 Güncelleme: 21 Aralık 2009 / 16:57

 Üzerinden 103 TL çıkan dilenci, her gün Adana'nın Kozan ilçesinden Mersin'e gelerek dilendiğini söyledi. 

 
 

Merkez ilçe Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce gerçekleştirilen operasyon sonucu semt pazarında dilenirken yakalanan A.A. (21), engelinin yüzde 80 oranında olduğunu ve ayağa kalkamayacak durumda olduğunu ileri sürerek, zabıta ekiplerinden kaçmaya çalıştı. A.A.'ya inanmayan ekipler, sağlık kontrolü için kendisini Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk etti. Burada hastane girişinde belden aşağısının felç olduğunu ileri süren A.A., birden ayağının üzerinde doğrularak, zabıtaların şaşkın bakışları altında yürümeye başladı. 
 

Zabıta amirinin; "Peki neden semt pazarında yakalandığında bize engelli olduğunu söyledin?" şeklindeki sorusuna A.A., şu yanıtı verdi; "Pazar esnafı ve çevrede toplanan vatandaşların beni dövmesinden korktuğum için yalan söylemek zorunda kaldım." Hastanede yapılan kontrolün ardından Toroslar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne getirilen A.A.'nın yapılan üst aramasındaysa üzerinden 103 TL çıktı. Geçim kaynağının dilenmek olduğunu kaydeden A.A., her gün annesiyle birlikte Adana'nın Kozan ilçesinden yola çıkıp Mersin'e geldiğini ve kentte dilencilik yaparak para kazanmaya çalıştığını anlattı. İyi bir iş bulması halinde dilenciliği bırakabileceğini kaydeden A.A., bu konuda da yetkililerin kendisine destek vermesini istedi. 
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler