YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FBI arıyordu, Türk polisi buldu!
FBI arıyordu, Türk polisi buldu!
30 Ocak 2014 13:40
Çeşitli ülkelerde kredi kartı dolandırıcılığı ve hesap bilgilerinin kopyalanması suçuna karışan 5 kişilik çete, Maltepe'de yakalandı.

Aralarında çeşitli iş adamlarının da bulunduğu kişilerin hesap bilgilerini ele geçirerek 4 milyon TL haksız kazanç elde ettikleri öne sürülen çetenin FBI tarafından da arandığı belirtildi. Adliyeye sevk edilen zanlı gazetecilere, "Gel seni de kopyalıyım" dedi.

Bir ihbarı değerlendiren Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, kredi kartı dolandırıcılığı yapan, belirledikleri şahısların banka hesap bilgilerini çalan ve bu yöntemle dünya çapında yaklaşık 4 milyon TL haksız kazanç elde eden şebekeye yönelik takip başlattı. Operasyon için düğmeye basan ekipler, Fikirtepe Mandıra Caddesi'nde çeteye ait eve baskın düzenledi.

Operasyonda Dursun D., Muhteşem A., Nurettin E., Sinem Sezer D. ve Dinara A. isimli 5 zanlı kıskıvrak yakalandı. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda 4 adet laptop, 10 adet telefon, 109 adet kopyalanmaya hazır manyetik kart, 30 bin lira, bin dolar, 3 adet kameralı kart kopyalayıcı, 1 adet slip kart kopyalayıcı, çok sayıda TC kimlik numarası ve İstanbul Sanayi Odası’na ait şirketlerin listesi ve banka bilgileri ele geçirildi. Dolandırıcılıktan ve hırsızlıktan çok sayıda sabıkaları olduğu tespit edilen zanlılar, Maltepe Asayiş Büro Amirliği'ne getirildi. Adliyeye sevk edilen zanlıların basın mensuplarına, "Kopyaladım. Gel seni de kopyalıyım" demesi dikkat çekti.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler