YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faturalarını ödediler, mağdur oldular
Faturalarını ödediler, mağdur oldular
02 Ağustos 2016 09:38
Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde ’ortak vezne’ adı altında fatura tahsilatı yapan işletmeye faturalarını ödeyen çok sayıda vatandaş, işletmenin paraları kurumlara ödememesi sonucu mağdur oldu.

Gölbaşı ilçesi Seğmenler Mahallesi’nde birçok kurumun fatura tahsilatını yapan ’ortak vezne’ aldı altındaki işletmenin yüzlerce vatandaşı mağdur ettiği iddia edildi. Olay, işletmeye fatura ödeyen vatandaşlara EnerjiSA’nın elektrik kesme makbuzu göndermesiyle ortaya çıktı.

Faturalarını ödeyen vatandaşlar, elektrik kesme makbuzunu görünce soluğu faturalarını ödedikleri ’ortak vezne’de aldı. 

Vatandaşın paralarını tahsil eden ancak EnerjiSA’ya ödeme yapmayan işletmenin bulunduğu Seğmenler Mahallesi’ne gelen vatandaşlar, çalışanlardan bilgi almak istedi.

Karşılarında işletme çalışanlarından başka muhatap bulamayan mağdur vatandaşlar önce Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sonra da EnerjiSA’nın Gölbaşı’nda ki merkezine giderek, şikayetlerini dile getirdi.

’’İŞLETMENİN SÖZLEŞMESİ YOK"

Kendilerine ulaşan fatura bedellerini ortak vezneye yatıran ancak daha sonra ödeme yapılmadığına dair telefonlarına gelen mesajla neye uğradıklarını şaşıran vatandaşlar elektriklerinin kesilmesi ile ikinci bir şok yaşadı.

Ortak vezneye yatırdıkları ödeme makbuzu ile EnerjiSA Gölbaşı Müdürlüğü’nün yolunu tutan vatandaşlar mağduriyetlerinin giderilmesini ve elektriklerinin açılmasını talep etti. EnerjiSA Gölbaşı Şubesi yetkililerinin "Bizim yapacak bir şeyimiz yok, dilekçe vereceksiniz. 

Bu işletmenin EnerjiSA ile sözleşmesi yok" demesi üzerine çileden çıkan vatandaşlar bu defa soluğu Gölbaşı Adliyesi’nde aldı.

Gölbaşı Tüketici Haklarına şikayet dilekçesi veren ve olayla ilgili Gölbaşı Kaymakamı ile de görüşen vatandaşlar, yetkililerden bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti. 

Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan’ın da konunun takipçisi olacağını ve yasalar çerçevesinde gerekeni yapacağını söylediği öğrenildi.

Öte yandan ’ortak vezne’ adı altında faaliyet gösteren işletmenin elektrik, su, telefon gibi bir çok faturanın tahsilatını yaptığını ve faturalarını bu işletmeye ödeyen yüzlerce vatandaşı mağdur ettiği öğrenilirken, olay ile ilgili incelemelerin de sürdüğü kaydedildi.


İHA

 // safure
Bu mağdurlardan biride benim allâh yedirmesin onlara o parayı benim çocuğumun boğazında kestiğim o rızık zehir zıkkım olsun onlara. O gün amcanın biri sordu sorun varmış faturalarda diye bayan yok amca sorun dedi,ve makbuz verilmedi kimseye allâh sizi perişan etsin...
03 Ağustos 2016 17:06
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler