YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatih'teki yangında kurtarma rezaleti
Fatih'teki yangında kurtarma rezaleti
25 Ocak 2014 09:06
Fatih'te bir binada çıkan yangında mahsur kalan kadın, 3. kattan üzerine atladığı battaniyenin yırtılması sonucu yaralandı.

Seyyid Ömer Mahallesi Yedi Emirler Çeşmesi Sokak'taki 4 katlı binanın girişindeki elektrik panosunda yangın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ara sokaklara park eden araçlar nedeniyle itfaiye ekipleri, bölgeye ulaşmakta güçlük yaşadı. 

İtfaiye ekiplerinin beklendiği sırada, binanın 2. katında iki çocuğuyla mahsur kalan Suriye uyruklu Vela Hançer, mahallelilerin gerdiği battaniyeye önce çocuklarını bıraktı, sonra kendisi atladı. Anne ve çocuklar olaydan yara almadan kurtuldu. Binanın 3. katında mahsur kalan Songül Özdemir de komşusunun kurtulduğunu görmesi üzerine kendisini battaniyeye bıraktı. Mahallelilerin gerdiği battaniyenin yırtılması sonucu Özdemir, yere düştü. 

Olay yerine gelen ambulansla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Özdemir'in belinin kırıldığı, kaburgasının çatladığı ve omuriliğinin zedelendiği öğrenildi.

Suriyeli anne ve 2 çocuğu ise sağlık ekiplerince ayakta tedavi edildi. 

İtfaiye ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü.

Yangın haberini alarak iş yerinden çıkıp olay yerine gelen Suriyeli Nebil Hançer, bir yıl önce Suriye'den İstanbul'a geldiklerini belirterek, "Bir iş yerinde gece vardiyasında çalışıyordum. Mahalleliler 'evinde yangın çıktı' diye haber verince koşarak buraya geldim. Allah çocuklarımı ve eşimi bana bağışladı" diye konuştu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler