YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatih'te yangın ve patlama
Fatih'te yangın ve patlama
04 Ekim 2010 08:32
İstanbul Fatih'te 5 katlı ahşap binada çıkan yangın, içerde bulunan mutfak tüplerinin de patlaması sonucu büyüdü. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında bina kullanılamaz hale geldi.

Fatih Kumkapı'da pansiyon alarak kullanılan ve yabancı uyruklu işçilerin kaldığı 5 katlı ahşap binada çıkan yangın, içerideki bazı mutfak tüplerinin patlaması sonucu büyüdü. Sokakların darlığı ve çöp konteynerleri sebebiyle itfaiyenin zorlukla müdahale ettiği yangında, pansiyon kullanılmaz hale gelirken, 3 binada maddi hasar meydana geldi.

Safiye Hatun Mahallesi Cemre Sokak'ta bulunan pansiyonda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevlerin büyümesi üzerine binadaki 2 mutfak tüpü gürültüyle patladı. Bu sırada binada bulunanlar kendilerini dışarı atarak alevlerden kurtuldu.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve ambulans sevk edildi. Olay yerine kısa sürede intikal eden Fatih ve Eminönü İtfaiye ekipleri sokakların darlığı ve yol kenarında bulunan çöp konteynerleri sebebiyle olay yerine ulaşmakta bir süre güçlük yaşadı.

Ekipler, sokak aralarından ve civar binalardan uzattıkları hortumlarla yangına müdahale etti. Bu sırada mahalleli de çöp konteynerlerini başka sokaklara taşıyarak itfaiye araçlarının sokağa girişine yardım etti. Ancak müdahaleye rağmen büyüyen alevler, yanan pansiyonun karşısında ve yan tarafındaki 3 binaya daha sıçradı.

Bunun üzerine, güvenlik güçleri TEDAŞ'a bilgi verdi ve önlem olarak mahallenin elektriği kesildi.

Görgü tanığı mahalle sakinleri, çıkan dumanların ardından yabancı uyruklu pansiyon sakinlerinin hızla binadan çıktıklarını ve bu sırada ardı ardına 2 patlama olduğunu belirterek, binalarda kalan kişilerin çoğunun kaçak olduğunu ve kiraladıkları evlerde kaçak olarak yaşadıklarını ileri sürdüler.

İtfaiye ekiplerinin soğutma çalışmalarının ardından yangın çıkan pansiyon binası tamamen kullanılmaz hale gelirken çevresindeki 3 binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Güvenlik güçleri, ilk belirlemelere göre, olayda ölü ya da yaralının bulunmadığını bildirdi.
AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler