YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faciaya ramak kala...
Bursa İnegöl’de petrol istasyonu içerisinde aniden patlayıp yanmaya başlayan özel otomobil paniğe sebep olurken, yanan araca yangın söndürme tüpleri ile müdahale eden istasyon çalışanları, muhtemel facianın önüne geçti.
Faciaya ramak kala...
22 Mart 2013 / 06:50 Güncelleme: 22 Mart 2013 / 06:58

Orhaniye Mahallesi Ankara Caddesi üzerindeki petrol istasyonunun güvenlik kameralarına da yansıyan olayda, sürücü Emrullah Çalışmaz, 16 L 2451 plakalı özel otomobili ile petrol istasyonuna gelerek önce LPG aldı, daha sonra benzin almak için diğer pompanın önüne yanaştı.

Ancak benzin aldıktan sonra özel otomobil bir türlü çalışmayınca, sürücü iterek kenara çekti. Özel otomobili istasyonun hemen yanındaki lastik hava saati önüne çeken sürücü Emrullah Çalışmaz, bir süre aracı çalıştırmaya çalıştı. Özel otomobilin çalışmaması üzerine hemen karşı taraftaki sanayi bölgesine geçerek oto tamircilerine baktı ancak işyerlerinin kapalı olması sebebiyle geri döndü.

Kontağı çevirdiği gibi parladı

Sürücü Emrullah Çalışmaz, yeniden özel otomobile binerek bir kez daha çalıştırmayı denedi. Anahtarı kontağa takıp çevirdiği sırada özel otomobilin ön kısmında büyük bir patlama ile birlikte alevler yükselmeye başladı. Apar topar araçtan inen sürücü, petrol istasyonu çalışanları ile birlikte yangın söndürme tüpleri ile yangını söndürmeye çalıştılar. Bu sırada haber verilmesi üzerine çok kısa sürede olay yerine gelen İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Ön kaput açıldıktan sonra alevler yeniden yükselirken, ekipler anında müdahale ile alevleri söndürdü. Yakıt pompalarının hemen yanında meydana gelen yangına soğukkanlı bir şekilde anında müdahale eden istasyon çalışanları alevlerin yakıt pompalarına sıçramasının önüne geçerken, özel otomobilin yakıt aldıktan hemen sonra patlamaması ile faciadan dönüldü.

Yangının özel otomobilin ön kısmında elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler