YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faciaya kıl payı
Faciaya kıl payı
17 Mayıs 2010 23:40
Otomobil, yolcu minibüsüyle çarpıştı: 14 yaralı

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde, Sakarya Üniversitesi'ne (SAÜ) yolcu taşıyan minibüs ile otomobil çarpıştı. Kazada, çoğu öğrenci 14 kişi yaralandı.
     

Kaza,Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yakınlarında meydana geldi. SAÜ Esentepe Kampüsü'nden serdivan yönüne giden Burak Aktaş'ın kullandığı 34 CIA 29 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Cihan Barlı yönetimindeki 54 MM 0095 plakalı yolcu minibüsüyle çarpıştı.
   

 Kazada, sürücüler Aktaş ve Barlı ile yolcu minibüsünde bulunan çoğu öğrenci Gökçe Sönmez, Elif Demirbaş, Emir Yıldız, Başak Keskin, Hasan Saydam, Işıl Polat, Rabia Şen, Ali Yavuz, Gülşen Candan ve isimleri henüz belirlenemeyen 3 kişi yaralandı. Otomobil sürücüsü ise araçta sıkıştı. Durumları hafif olan yolcular minibüsle hastaneye kaldırıldı.
     

Ola yerindeki yaralılar ise ambulanslarla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Toyotasa Travmatoloji ve İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazada, otomobilde sıkışan sürücü Aktaş, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekiplerince sıkıştığı yerden çıkarıldı.
 

Kaza ile ilgili inceleme sürüyor. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler