YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faciaya kıl payı: 1 ölü
Faciaya kıl payı: 1 ölü
22 Nisan 2010 23:43
Yolcu otobüsüyle tır çarpıştı: 28 kişi yaralandı, tır şoförü öldü

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir yolcu otobüsüyle kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen ve 1 kişinin öldüğü kazada, yaralı sayısının 28 olduğu bildirildi.

Tatvan-Van karayolunun 15. kilometresinde Seyfettin Yalçınkaya yönetimindeki 34 TC 8935 plakalı kamyon ile Niyazi Özer idaresindeki 34 JZK 27 plakalı yolcu otobüsünün çarpışmasıyla meydana gelen kazada, hayatını kaybeden kişinin kamyon sürücüsü Yalçınkaya olduğu belirlendi. Yaralı sayısının ise 28 olduğu öğrenildi.

Otobüs sürücüsü Özer'in de aralarında bulunduğu yaralılara ilk müdahale Tatvan Devlet Hastanesinde yapıldı. Ardından yaralı yolculardan 2'si Bitlis Devlet Hastanesine, ağır yaralı bir yolcu da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Yaralıları hastanede ziyaret eden Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, kazadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Yılmaz, ayakta tedavi edilen yolculardan bazılarının Tatvan Öğretmen Evi ve otellerde barınmalarının sağlanacağını kaydetti. Yaralıları Tatvan Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi de ziyaret etti. AA

seyfettinin ölümü
 // ismsiz
seyfettin benim köylüm olarak ona allahtan rahmet dilerim diğer yaralı insanlara da allahtan acil şifalar diler tüm küçüksu'lularında başı sağolsun...
11 Mayıs 2010 15:04
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler