YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facia kıl payı atlatıldı
Facia kıl payı atlatıldı
21 Ağustos 2010 10:18
İstanbul Eyüp'te park edilen harfiyat kamyonu freninin boşalması sonucu önce 4 otomobile çarptı ardından hızı alamayarak bir binanın duvarına çarparak durdu. Şans eseri kazada ölen ya da yaralanan olmadı.

Eyüp'te, yokuşa park edilen hafriyat kamyonu, freni boşalınca yokuş aşağı kayıp 4 otomobili sürükledi. Bir binanın duvarına çarpan kamyonun son anda durması sonucu büyük bir faciadan kıl payı dönüldü.

Kaza saat 03.30 sıralarında, Güzeltepe Mahallesi Yunus Emre Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yokuş bir sokağa park edilen 34 ET 1889 plakalı hafriyat kamyonu, sürücüsünün ayrılmasından birkaç dakika sonra, freni boşalınca kaymaya başladı. Kamyon park halindeki 4 otomobili sürükledi. Cadde üzerindeki bir binaya çarparak durabildi. Otomobillere çarpan kamyonun hızının kesilmesi faciayı önledi. O sırada sahur yapmakta olan bina sakinleri kendilerini sokağa attı. Gürültü üzerine mahalle sakinleri de sokağa döküldü. Kamyonun çarptığı otomobillerde büyük çaplı hasar meydana geldi. Şans eseri kazada yaralanma ve can kaybı olmadı.

Bina sakinleri itfaiye ve polis ekiplerine olayla ilgili ihbarda bulundu. Kaza mahalline 3 adet kurtarma aracı sevk edildi. Polis de olayın meydana geldiği yerde güvenlik önlemi aldı.

Binada yaşayan İsmail Çetin olayı, "Büyük bir gürültü duyduk. Dışarı çıktığımız da otomobillerin sürüklendiğini ve kamyonun binanın duvarına çarptığını gördük. Kamyonun araçlara çarpması nedeniyle binada yaşayanlar zarar görmedi." şeklinde anlattı.

Bazı mahalle sakinleri ise deprem olduğunu zannettiklerini, dışarı çıktıklarında ise kaza olduğunu gördüklerini söyledi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Cihan

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler