YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ezilmekten son  anda kurtuldu!
Ezilmekten son anda kurtuldu!
02 Ocak 2014 23:30
Bitlis’in Tatvan ilçesinde MOBESE kameralarına takılan bir görüntü saniyelerin bile ne denli önemli olduğunu ortaya koydu.

İlçe merkezinde meydana gelen bir kazada yolda yürüyen yaya kaygan zeminli yolda kayan aracın altında kalıp ezilmekten kıl payı kurtuldu.

Olay geçtiğimiz günlerde Tatvan ilçesi Devlet Hastanesi yanındaki Tatvan – Ahlat yolu kavşağında meydana geldi. MOBESE kameralarına en be an yansıyan görüntülerde kameralar hem kaza anını, hem de kazadan saniyelerle kurtulma mucizesini aynı anda kaydetti. Görüntülerde görüldüğü kadarıyla yol kenarında yürüyen bir yaya ilçe devlet hastanesi acil girişinde bulunan demir korumalı köprüyü geçmek üzereyken, arkasından gelen bir araç yolun kaygan olması nedeniyle yol ortasında etrafından dönerek hızla yayın olduğu noktaya doğru geliyor. Yayanın kayan aracın altında kalmaktan kıl payı saniyelerle kurtulduğu görülüyor. Görüntülerin devamında ise ne olduğunu anlamayan yayanın hızla koştuğu, köprünün demirliklerine çarpan araçta ise büyük hasar olduğu gözlemleniyor.

MOBESE'ye takılan diğer görüntülerde ise bir önceki kazanın meydana gelmesine neden olan buzlu yolun diğer sürücülere yaşattığı zor anlar göz çarpıyor.

 

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler