YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylem yapan ailelerden Erdoğan ve Öcalan'a mektup
Eylem yapan ailelerden Erdoğan ve Öcalan'a mektup
16 Haziran 2014 15:58
Diyarbakır’da çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İmralı’da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’a mektup gönderdi.

Dağkapı Meydanı'nda eylemlerini sürdüren aileler aldıkları ortak bir karar üzerine çocuklarının serbest bırakılması için mektup yazdı. Aileler üzerinde 'çocukları için eylem yapan aileler' yazan mektup zarfını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İmralı’da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’a göndermek üzere Dağkapı Meydanı'ndan Suriçi Postanesi'ne yürüdü.

Aileler adına Suriçi Postanesi önünde konuşma yapan anne Süreyye Toklar, "Çocuklarımızın özlemini, duygularını ve duyduğumuz özlemi anlattığımız bir mektup yazdık. Umarım olumlu bir sonuç alırız, Ankara’ya gönderdik. Sayın Başbakanımıza ve İmralı’ya Abdullah Öcalan’a mektupları gönderdik. Umarım sesimizi duyarlar ve duyarlı davranırlar, çocuklarımızı istiyoruz artık. Canımız yanıyor, bizlere yardımcı olsunlar, umutluyuz umarım çocuklarımız gelecek" dedi.

Eylem yapan ailelerin temsilcisi olan Erhan Eren ise mektup gönderme kararı aldıklarını söyledi. Sürecin her iki muhatabı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Öcalan’a durumlarını anlatan bir mektup yazdıklarını belirten Eren, "Anneler artık bekleyecek zamanlarının olmadığını, sabırlarının ve gözyaşlarının tükendiğini belirten bir mektup oluşturdu. Sürecin her iki muhatabına seslenmek amaçlı oluşturuldu bu mektup kararı’’ diye konuştu.

Mektuplarını gönderen aileler eylem yaptıkları Dağkapı Meydanı'nda gelerek oturma eylemlerini sürdürdü.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler