YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Evren'e haksızlık yaplmasın"
"Evren'e haksızlık yaplmasın"
17 Şubat 2010 16:58
Malatya İl Genel Meclisi kararı ile Kenan Evren İlköğretim Okulu isminin, Şehit Murat Doğru olarak değiştirilmesine şehit ailesi karşı çıktı.

Kuzey Irak'a düzenlenen Güneş Operasyonu'nda 24 Şubat 2008 tarihinde şehit olan piyade uzman onbaşı Murat Doğru'nun babası Mahmut Doğru, " İl Genel Meclisi,  Kenan Evren İlköğretim Okulu isminin, Şehit Murat Doğru olarak değiştirilmesine karar verdi. Ancak biz şehidimizin yakınları olarak, isim değişikliğine karşı çıkıp, ilgili ve yetkili yerlere dileçe verdik"şeklinde konuştu.  
 

"Devletimizin cumhurbaşkanlığını ve genelkurmay başkanlığını yapmış olan Kenan Evren'in şahsına yapılmış  bir haksızlık olarak gördüğümüzüden  dolayı  şehit oğlumuzun isminin bu okula verilmesinri uygun görmüyoruz"diyen baba Mahmut Doğru, "Devlet büyükleri ve komutanların ismi verilen okulların isimleri değiştirilmemeli. Ancak yeni yapılan okullara şehit isimleri verilebilir"önerisinde bulundu.  
 

Şehidin annesi Fatma Doğriu ise, "Topsöğüt Kasabası'nda bulunan Kenan Evren İlköğretim Okulu  adının değiştirilip, oğlumuz şehit Murat Doğru'nun isminin verilmesini uygun görmediğimizden dolayı , bu kararın iptali için gerekli makamlara müracat yaptık"ifadelerini kullandı. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler