YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evleriyle birliktye yürekleri de yandı
Evleriyle birliktye yürekleri de yandı
07 Nisan 2015 09:45
Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde 10 kişinin dumandan etkilendiği yangında, evi ve traktörü yanan aile büyük acı yaşadı. Yardıma koşan komşuları da acıya ortak olup gözyaşı döktü.

Yangın, ilçeye bağlı Sağlamtaş Mahallesi’nde Abdullah Dırama’ya ait ambarda çıktı. Edinilen bilgiye göre, ambara çekilen traktörde akü bağlantılı elektrik devresinin şase yapması üzerine yangın çıktı. Kısa sürede lastiklere ulaşan alevler ambarda istiflenen samanları sardı. Zaman geçtikçe büyüyen yangın, daha sonra evin çatısına sıçradı.

10 kişi dumandan etkilendi

Yangını fark eden ev sahipleri panik içinde durumu itfaiyeye bildirdi. Çevrede dumanların yükseldiğini gören komşuları da yangına müdahale etmek için seferber oldu. İtfaiye, yangın çevredeki ev ve binalara sıçramadan kontrol altına aldı.

Yangına müdahalede bulunan yaklaşık 10 kişi dumanlardan etkilenirken, bu kişilere ayran ikram edildi.

Sinir krizi geçirdiler

Yangında evi ve traktörü yanan aile gözyaşlarına boğuldu. Komşuları da acılarını paylaşarak teselli etmeye çalıştı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, sinir krizi geçiren 3 kişiyi sakinleştirdi.

Enkaz alanında incelemelerde bulunan Jandarma ve İtfaiye ekipleri, 350 adet saman balyası, evin çatısı ve traktörün yanarak kullanılamaz hale geldiğini belirledi.

Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler