YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evleri başlarına yıkılacaktı
Tekirdağ merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklığında Barbaros beldesi yoğun yağışlara teslim oldu.
Evleri başlarına yıkılacaktı
12 Şubat 2010 / 22:54 Güncelleme: 12 Şubat 2010 / 22:54

Tekirdağ'ın merkeze bağlı Barbaros beldesinde yoğun yağışlar nedeniyle toprak kayması meydana geldi. İki saat içerisinde evlerde çatlaklar oluşurken, jandarma ekipleri yıkılma tehlikesi sebebiyle 8 evi tahliye etti.
 

Beldede bir tepe üzerine inşa edilen evler yoğun yağışların ardından toprakla birlikte kaymaya başladı. Evlerin iç duvarları ve bahçe duvarlarında yaklaşık bir metrelik kaymalar oluştu. Çatlakları görerek jandarma ekiplerine haber veren ev sahipleri önce deprem olduğunu zannettiklerini söyledi.
 

Evlerinin büyük bir kısmında açılmalar gördüğünü ifade eden ev sahibi 42 yaşındaki Adile Çakmak, sağanak yağışların ardından toprağın kaymaya başladığını söyledi. Kaygan zemini deprem zannettiklerini ifade eden Çakmak, "Kızım akşam saatinde deprem olduğunu zannetti, daha sonra dışarı çıktım bahçedeki betonların ayrıldığını gördük. Duvarlarımızda çatlaklar oluştu. Evimiz üzerimize yıkılacak zannettik. Hemen jandarma ekiplerine haber verdik. Evden de bazı eşyalarımızı alarak hemen çıktık" dedi. 3 gündür toprak kaymasından korktuklarını anlatan Asiye Gönültaş ise evlerine giremediklerini söyledi. Gönültaş, "3 gündür toprak kayması oluyor. Evimizin arka ve ön kısımlarında çatlaklar meydana geldi. Korkumuzdan içeri giremiyoruz. Jandarmada evlere sokmuyor Dışarı da kaldık" diyerek isyan etti.
 

Evlerinde çökme tehlikesi olan ev sahipleri ise dışarı da kaldı. Boşaltılan evlerinden eşyalarını alarak ayrılan 6 kişiye valilik sahip çıktı. Tekirdağ Valiliği heyelan nedeniyle evleri boşaltılan 6 kişiyi Tekirdağ Turizm Otelcilik Lisesi uygulama oteline yerleştirdi. Her türlü ihtiyaçları valilik tarafından karşılanan vatandaşlar evlerine girmek istemiyorlar.
İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler