YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evlerden tahliyeler sürüyor
Evlerden tahliyeler sürüyor
16 Mart 2010 17:11
Ardahan'da sular altında kalan ev sayısı 35'e yükseldi

Ardahan'da eriyen karlar nedeniyle taşan Kura Nehri'nde su seviyesi giderek yükseliyor. Dün 20 evin su altında kaldığı Halilefendi Mahallesi'nde bugün bu rakam 35'e yükseldi. 
 

Gece etkili olan kar yağışıyla birlikte su seviyesi gittikçe yükselen Kura Nehri'nin sularının kapladığı evlerde tahliyeler sürüyor. Sel suları nedeniyle bazı vatandaşlar evlerine gidemediklerini ifade ederken, bazıları da sulara aldırmayarak evlerinden eşya taşıyor. Sivil savunma ekiplerinin yardımıyla vatandaşlar evlerini boşaltıyor. Ardahan Ovası'nı da kaplayan nehir suyunun daha da yükselmesi bekleniyor.
 

Eriyen kar suları nedeniyle Ardahan-Göle karayolu ise sabah saatlerinde selden dolayı ulaşıma kapandı. Suların çekilmesiyle tekrar trafiğin sağlandığı yolun her iki yanında biriken kar suları yoldan geçen araçlar için büyük tehlike arz ediyor. Jandarma ekipleri karayolunun güvenliği için hazır beklerken, iş araçları da karayolunda olası bir sel taşkınına karşı bekletiliyor. İlde kar yağışı dolayısıyla 32 köy yolu ise ulaşıma kapalı bulunuyor. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler