YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evlatlarına kına yakıp Çanakkale'ye gönderdiler
Evlatlarına kına yakıp Çanakkale'ye gönderdiler
21 Nisan 2015 23:34
Civa İzcileri, Çanakkale Savaşları’nın 100. yılında Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından düzenlenen” Milli Bilinç Kampı” için Zonguldak'tan Çanakkale’ye uğurlandı.

22 - 26 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenecek Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na gidecek izciler için velilerinin de katıldığı uğurlama ve kına töreni gerçekleştirildi. Valilik önünde gerçekleştirilen uğurlama merasimine Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, İzcilik Federasyonu Zonguldak İl Temsilcisi Mehmet Çakmak, Civa İzcilik Kulübü yönetim kurulu üyeleri, İzcilerin aileleri ve ok sayıda vatandaş katıldı.

Anne ve babalar Çanakkale savaşına kınalı yollanan şehit dedeleri adına evlatlarının başlarına sürerek evlatlarını yolcu etti.

Civa Gençlik İzcilik ve Spor Kulubü Başkanı Süleyman ŞENOL, yaptığı açıklamada; “Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Çanakkale Milli Bilinç Kampına, izci ve liderimizle birlikte katılacağız. Çocuklarımız, ana babalarının huzurunda kınalar yakılıp, dualarla uğurlanacaklar. Atalarımızın vatan millet ve maneviyat uğruna verdiği destansı mücadeleyi yerinde yaşayarak hissedip, onların kaldığı yerde kalacaklar, yürüdükleri yolda yürüyecekler.” dedi.

Evladına kına yakıp Çanakkale’ye uğurlayan Cevriye Güler isimli bir anne ise, “Çok duygulandım. Öğretmenlerimize güveniyoruz. Eminim ki orada çocuklarımızla çok iyi ilgilenecekler. Tabi ki evladımı özleyeceğim için de üzülüyorum. Atalarımız çocuklarını savaşa gönderdiler. Biz de onların izinden gidiyoruz. Bu yüzden çok gururluyuz” şeklinde konuştu.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler