YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evinde misafir ettiği Suriyeli tarafından öldürüldü
Evinde misafir ettiği Suriyeli tarafından öldürüldü
30 Kasım 2014 20:41
Kasımpaşa'da yalnız yaşayan yaşlı adam, işlettiği otoparkın içerisindeki evinde boğularak öldürülmüş halde bulundu.

Edinilen bilgilere göre olay bugün sabaha karşı Kasımpaşa'da bulunan Söğütözü Sokak'ta meydana geldi. Kemal Kemal Varıcı (70) işlettiği otoparkın içinde bulunan yalnız yaşadığı evde ölü bir halde bulundu.

Sabah arabasını almak için gelen müşteri, Kemal Varıcı'ya ulaşamayınca oğlu Mustafa Varıcı'ya haber verdi. Eve gelen oğul Mustafa Varıcı, babasının cansız bedeniyle karşılaştı.

Olay yerine önce polis ekipleri ardından da savcı gelerek incelemelerde bulundu. İlk belirlemelere göre Kemal Varıcı'nın boğularak öldürüldüğü ve otopark içinde bulunan güvenlik kameralarının kayıt cihazı çalındığı belirlendi.

Polis ekipleri tarafından Kemal Varıcı'nın evinin üst katında misafir ettiği 2 Suriye uyruklu vatandaş ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. Kemal Varıcı'nın cenazesi ise Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Olayın duyulmasının ardından yakınları ve arkadaşları Kemal Varıcı'nın evine geldi. Varıcı'nın esnaf arkadaşlarından Ahmet Özen "50 senedir biz burda, beraberiz. Arabalarımızı otoparkına çekiyorduk. Devamlı görüşüyoruz. Boğarak öldürmüşler" şeklinde konuştu.

Kemal Varıcı'yla devamlı görüştüğünü belirten Yunus Aslan isimli bir başka mahalle sakini ise "En son akşam işten gelirken gördüm. Başında mavi bereyle ekmek almaya gidiyordu. Merhabalaştık. Otopark çalıştırıyordu burada" ifadelerini kullandı

Merhamet etti, canından oldu

İddaya göre Kemal Varıcı sokakta karşılaştığı iki kişiyi daha evinde misafir etti. Bu sabaha karşı bu iki kişinin Kemal Varıcı'yı boğarak öldürdüğü ve otoparkta bulunan güvenlik kameralarının kaydettiği kasayı kaçtıkları belirlendi. Ayrıca otoparktan bir aracın da çalındığı iddia edildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler