YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evin ardından iş istiyorlar
Manisa'nın Selendi ilçesinde çıkan olayların ardından Salihli'ye yerleştirilen Roman aileler, basında kendileriyle ilgili "Sefalet içinde yaşıyorlar" şeklindeki haberlerin doğru olmadığını, devletin her konuda yardımda bulunduğunu belirttiler.
Evin ardından iş istiyorlar
11 Şubat 2010 / 23:31 Güncelleme: 11 Şubat 2010 / 23:33

Sepetçi Ailesi'nin reisi Seyfettin Sepetçi "Bir ulusal gazetede hakkımızda yanlış haber yayımlanmış. Sefalet içinde olduğumuz ve devletin bize verdiği sözü yerine getirmediği öne sürülmüş. Oysa durum böyle değil. Devletimizden, milletimizden Allah razı olsun. Bize kömür, çekyat, odun, barınma ve maddi anlamda olanak sağlandı. Bizi idare edecek şekilde yardımda bulundu. İş olmadığı için çalışma imkanımız yok. Keşke iş olsa da çalışsak. Ben de devletime yük olmak istemiyorum." dedi.

Selendi'de yaşarken devletten hiçbir yardım almadıklarını ve kimseden de yardım talebinde bulunmadıklarını ifade eden Sepetçi, "Kendimiz çalışıyorduk kendimiz yiyorduk. Kendim Selendi'de hurdacılık yaparak geçimimi sağlıyordum. Ama buraya yerleştiğimizden bu yana işsizim" diye konuştu.

Seyfettin Sepetçi'nin eşi Güllü Sepetçi ise, "Salihli halkından hiçbir şikayetim yok. Evimizin doğru düzgün halısı yok. 2 odalı bir evde evli olan oğlum ve özürlü bir oğlumla beraber yaşıyoruz. Özürlü oğlum ise yer olmadığı için soğuk olan başka bir yerde yatıyor. Biz sadece daha iyi şartlarda yaşamak istiyoruz. Selendi'de biz çadırda değil, 100 lira kirası olan bir evde yaşıyorduk. Buraya geldiğimizden bu yana doğru düzgün yıkanamıyoruz ve Selendi'den gelen makinemiz bozuk olduğu için kıyafetlerimizi yıkayamıyoruz" dedi. Ailenin oğlu Yaşar Sepetçi de, "Manisa İl Özel İdaresi'nin vermiş olduğu bin TL'lik yardım benim çocuklarımın bez masraflarını ancak karşılıyor. Ben bu para ile ev mi geçindireyim çocuklarımın bezini mi alayım? Bana iş imkanı sağlasalar bunu bile talep etmem" dedi.  
 

AİLENİN AÇIKLAMASINDA ÇELİŞKİ  
Basında çıkan söz konusu haberde Seyfettin Sepetçi, "Ev başına bir soba verdikleri için diğer odalara soba kuramadık. Çoluk çocuk soğukta yaşıyoruz." demişti.  Ancak, ev içinde incelemelerde bulunan basın mensupları, 2 odada da soba kurulu olduğunu tespit etti. Sepetçi, yine söz konusu haberde "Bu yaktığımız son kömür torbası" demişti. Ancak evin bahçe kısmında yaklaşık 10 çuval kömür torbası olduğu dikkat çekti. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler