YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Evet' karşılığında ilginç istek
'Evet' karşılığında ilginç istek
20 Ağustos 2010 16:25
Çankırı'da bir vatandaş, kendisinden referandumda 'evet' oyu isteyen milletvekilinden ilginç bir istekte bulundu.

Çankırı'nın Kızılırmak ilçesinde yaşayan 96 yaşındaki Ömer Soysal, referandumda kendisinden ''evet'' oyu talep eden TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu'ndan, evlenmek için ''hanım bulmasını'' istedi.

Halkoylaması öncesi Çankırı ve ilçelerinde ziyaret ve temaslarda bulunan Kınıklıoğlu, Kızılırmak ilçesinde Belediye Başkanı Bayar Soysal ile birlikte vatandaşlarla biraraya geldi.

Toplantıda, 12 Eylülde halk oylamasına sunulacak Anayasa değişikliği hakkında bilgiler veren Kınıklıoğlu, kalabalık arasındaki yaşlı bir kişiye, ''Evet oyu kullanacaksın dede değil mi?'' diye sordu.

İsminin Ömer Soysal olduğu öğrenilen yaşlı adam ise ''Oyum 'evet' olacak, bu kolay. Ama sen de bana hanım bulacaksın evlenmek için'' dedi. Aldığı cevap karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Kınıklıoğlu, etrafta toplanan vatandaşlarla birlikte kahkahalara boğuldu.

Belediye Başkanı Bayar Soysal'ın amcası olduğu öğrenilen Ömer Soysal, uzun yıllardır bekar olduğunu ifade ederek, kendisine can yoldaşı aradığını kaydetti.

Bu arada Ömer Soysal'ın geçen yıl ilçeye ziyarete gelen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'den de evlenmek için yardım talebinde bulunduğu öğrenildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler