YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evde tek başına bırakılan 4 yaşındaki Butuhan, yangında öldü
Evde tek başına bırakılan 4 yaşındaki Butuhan, yangında öldü
22 Aralık 2015 15:39
Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde, anne ve babasının evde tek başına bırakarak serada çalışmaya gittiği 4 yaşındaki Batuhan Yıldız, çıkan yangında yaşamını yitirdi.

Gazipaşa'ya bağlı Beyobası Mahallesi'nde oturan ve çiftçilikle uğraşan Mahmut ve Ayşe Yıldız, çocukları Batuhan'ı evde bırakarak sabah saatlerinde evin önündeki seraya çalışmaya gitti. Saat 11.00 sıralarında evden alevler yükseldiğini gören komşular itfaiyeye haber verdi. Kısa sürede eve gelen Gazipaşa Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleriyle Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etmeye başladı. Bu sırada yangını duyan Mahmut ve Ayşe Yıldız da eve koştu.

Yangının sönmesinin arardından eve giren ekipler, minik Batuhan'ın yanmış bedeniyle karşılaştı. Çocuklarının öldüğünü gören anne ve baba sinir krizi geçirdi. Batuhan Yıldız'ın cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından Gazipaşa Devlet Hastanesi'ne götürülürken, fenalaşan anne baba da aynı hastanede tedaviye alındı.

Sobadan sıçrayan kıvılcımdan çıktığı ihtimali üzerinde durulan yangında ailenin oturduğu tek katlı evin bir odası kullanılamaz hale gelirken, diğer bölümlerde de hasar oluştu.


DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler