YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eteğe sarılıp çöpe atılan o bebek...
Eteğe sarılıp çöpe atılan o bebek...
07 Kasım 2013 15:45
Cumartesi günü çöp bidonunda bulunan erkek bebek Muğla’da evlatlık için başvuru yapan sıradaki aile tarafından evlatlık edinildi.

Dalaman Bezkese Mahallesi Dr. Muhammet Koyuncu Caddesi'nde geçen hafta Cumartesi günü çöp bidonunda bulunan erkek bebek Muğla’da evlatlık için başvuru yapan sıradaki aile tarafından evlatlık edinildi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Dalaman’da çöp bidonunda bulunan bebeğe Muğlalı bir ailenin evlat edindiğini açıkladı.

Akkuzu, “Dalaman’da bir çöp bidonunda bulunan erkek bebek önce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından devlet korumasına alındı. Müdürlüğümüze evlat edinmek için başvuruda bulunan ailelerden sırada bulunan aile bebeği evlat edinmek istediğini belirtti. Gerekli yasal şartları taşıdığı için yeni doğan erkek bebek bu ailemiz tarafından evlat edinildi” dedi.

Olay

Dalaman’da geçen hafta Cumartesi günü bir hurdacı çöp tenekesini karıştırdığı sırada eteğe sarılmış vaziyette bir bebek buldu. Hurdacının çevredekilere haber vermesi üzerine olay yerine polis ekipleri gelirken, aynı mahallede oturan Dalaman Devlet Hastanesi'nde görevli Ömer Turgut, donmak üzere olan bebeği çöp tenekesinden çıkararak sağlık ekipleriyle birlikte Dalaman Devlet Hastanesi'ne getirdi. Hastanedeki hemşireler, bebeğe Ömer Turgut ile ilk müdahalesini yapan Dr. Alper Murat İpor'un isimleri olan Ömer Alper ismini verdi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler