YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Et altın gibi gramla satılıyor
Et altın gibi gramla satılıyor
30 Nisan 2010 16:08
Hatay'ın İskenderun ilçesinde et fiyatı 25 TL'nin üzerine çıkınca gramla et satış dönemi başladı.

İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Mustafa Er de, et fiyatlarının yükselmesinin ardından vatandaşa alternatif et tüketmeleri için afiş bastırdıklarını söyledi.
 

İskenderun Kasaplar Odası Başkanı Mustafa Er, alım gücü azalan ve ekonomik yönden sıkıntı yaşayan vatandaşları da düşündüklerini belirterek, gramla 5 TL'ye et kampanyası başlattıklarını söyledi. İskenderun' genelinde kasaplara afişler dağıttıklarını söyleyen Er, "Hizmetlerimizi sonuna kadar yerine getirmek ve  halkımıza güvence vermek amacıyla, böyle bir kampanya başlattık." dedi.
 

Son aylarda özellikle Adana, Kilis ve Hatay illerinde at, eşek, bufalo eti gibi etlerin piyasaya sürüldüğü iddiaları üzerine bizler de halkımıza sağlıklı et almalarını sağlamak ve bütçelerine göre et almaları için böyle bir alternatif çözüm ürettik. Bizim bunlarla yakından uzaktan ilgimiz olmadığı için, böyle bir broşür hazırladık ve tüm esnaflarımıza dağıttık. Halkımız temiz ve güvenilir elden et aldıklarını bilmesini istiyoruz." dedi.
 

Kasaplar Odası'nın bastırdığı broşürde 'Sağlık hayvan, temiz kasap güvenlik et' ifadeleri yer aldı. Kasaplar Odası tarafından başlatılan broşürlü kampanya çerçevesinde vatandaşlara 5 TL'ye kıyma satış dönemi başladı. Müşteriler kasaplara gelerek  imkanı ölçüsünde et almaya çalışıyor.
 

Önümüzdeki günlerde başlayacak olan ithal etin gelmesi ile eti ucuzlayacağını tahmin ettiklerini söylerken, et alan vatandaşlar ise, insanların alım gücünün azaldığını eti gram gram aldıklarını ifade ettiler.
 

İskenderun'da kasap esnafları ise, vatandaşın kasabına güvenmesi gerektiğini belirterek, Kasaplar odasının başlatmış olduğu bu uygulananında isabetli bir karar olduğunu söylediler. İskenderunlu kasaplar, vitrinlerine astıkları broşürlerle vatandaşın bütçelerine göre sağlıklı et almaları konusunda yardımcı oluyorlar.
 

Kasap Onur Açıkgöz, "Hükümetin yurt dışından canlı et geçirmesi konusuna olumlu bakıyoruz. Vatandaşımız artık gram gram et alıyorlar. Et fiyatlarının önümüzdeki günlerde düşmesini bekliyoruz." dedi.
 

Burçak Kasabı'na et almaya gelen vatandaşlar ise, et yiyemez hale geldiklerini, kasaptan gram gram et aldıklarını böyle giderse evlerine et götüremeyeceklerini söylediler. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler