YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esrar özel sipariş edilmiş
Fuat Miras'ın oğluna esrar gözaltısı
Esrar özel sipariş edilmiş
03 Aralık 2009 / 18:56 Güncelleme: 03 Aralık 2009 / 18:57

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) eski başkanı Fuat Miras'ın armatör oğlu Ömer Faruk Miras, 300 gram kokainle yakalandı. Hollanda'dan esrarı getiren uyuşturucu kuryesi Adnan Recep Önsöz ile Beşiktaş'ta son model jeep içerisinde buluşan Miras yapılan operasyonla suçüstü yakalandı.


 

Atatürk Havalimanı'nda uyuşturucu kontrolleri yapan ekiplerle birlikte bulunan narkotik köpekleri, bir yolcunun çantasında uyuşturucu olduğu tepkisinde bulundu. Bunun üzerine ekipler, bu kişiyi takibe aldı. Yapılan takip sonucu bu kişinin Beşiktaş'ta Audi Q7 marka bir araçla gelen kişiyle buluştuğu anda operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında Hollanda'da yaşadığı öğrenilen gurbetçi Adnan Recep Önsöz ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Eski Başkanı Fuat Miras’ın armatör oğlu Ömer Faruk Miras yakalanarak gözaltına alındı. Adnan Recep Önsöz'ün çantasında yapılan aramada 300 gram esrar ele geçirildi.

Narkotik Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulaması yapılan Ömer Faruk Miras'ın esrar maddesini içmek için satın aldığını, uyuşturucudan kurtulmak için tedavi olmak istediğini söylediği öğrenildi. Hollanda'da yaşayan gurbetçi Adnan Recep Önsöz'ün bu ülkede işsizlik maaşıyla geçimini sağladığı ve Ömer Faruk Miras ile arkadaş oldukları ileri sürüldü.

Yetkililer, ilk defa Avrupa'dan Türkiye'ye esrar getirildiğine rastladıklarını, ele geçirilen esrar maddesinin kaliteli olduğu için özel olarak sipariş edildiğini tespit ettiklerini kaydettiler. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan 2 şüpheli İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler