YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esnafla zabıta birbirine girdi
Esnafla zabıta birbirine girdi
25 Şubat 2010 21:25
Çankaya Belediyesi zabıtaları ile sosyete esnafı demir çubuklarla birbirine saldırdı

Ankaya Belediyesi zabıtaları ile 'sosyete pazarı' esnafı kavga etti. Demir çubuklar, tekme ve yumrukların konuştuğu kavgada esnaf ve belediye görevlilerinden bazıları yaralandı.
 

Sivil giyimli zabıta ekipleri, Yenişehir Pazarı'ndaki esnafın sattığı ürünlerin kaldırılmasını istedi. Esnaf da belediyenin kendilerine süre vermediğini ve fahiş zam yaptığını ileri sürerek, "200 TL olan kiramız 900 TL'ye çıkarıldı. Her bir esnaftan da 4 bin 500 TL hava parası istiyorlar. Sözleşmeye aykırı hareket ediliyor." dedi.
 

Esnaf ile zabıtanın karşı karşıya geldiği olaylar öncesinde her iki grup bir süre tartıştı. Bir yandan da zabıtaya direnen esnaf üyeleri kendi aralarında imza topladı. Tartışmaların yoğunlaşmasıyla birlikte sosyete esnafı ile Çankaya Belediyesi zabıtaları kavgaya tutuştu.
 

Tezgahların kurulduğu, demir çubukların da kullanıldığı olayda, zabıta ve esnaf birbirlerine yumruk ve tekmelerle saldırdı. Beş kişilik sivil zabıta grubunun bir esnafı aralarına alarak tekme ve yumrukla dövdüğü görüldü. Kavgada esnaf ve zabıtalardan bazıları yaralanırken, bazı esnaf da gözaltına alındı. 30 kişilik polis grubunun bulunduğu olayda, emniyet güçleri olayları yatıştırmakta zorlandı.
 

Yaralananlar taksiyle hastaneye kaldırıldı. Bu sırada tartışmalar sürerken, alışveriş yapmaya devam eden müşteriler de oldu.
 

Öte yandan, belediye zabıta ekipleri basın mensuplarının da üzerine yürüdü. CHA

MASALAR, SANDALYELER HAVADA UÇUŞTU

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler