YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esnaf kendini yakacaktı
Esnaf kendini yakacaktı
25 Ocak 2010 20:52
Samsun'da bir esnaf, 7 bin TL tutarındaki krediyi 1 aydır alamayınca kooperatif içerisinde üzerine benzin döküp kendini yakmaya çalıştı.

Hançerli mahallesinde bulunan Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'ne gelen Yabancılar Çarşısı'nda büfe işleten üç çocuk babası Ahmet B. (45), 1 ay önceki kredi talebini yeniledi. Gerekli yasal prosedürleri yerine getirdiği, kefillerinin de hazır olduğunu belirten Ahmet B., tüm hazırlıklarına rağmen acil ihtiyacı olan 7 bin TL tutarındaki kredinin kendisine verilmemesi üzerine sinirlenerek kooperatiften ayrıldı.

Yanına bir bidon benzin alarak geri gelen Ahmet B. ikinci kata çıkarak benzini üzerine döktü ve yakmakla tehdit etti. Kısa sürede olay yerine gelen polis esnafı ikna etmeye çalışırken, itfaiye ve 112 Ambulans ekipleri de hazır bulundu. İkinci katta etrafa benzin de yayılması nedeniyle zemin kata ikna edilerek indirilen Ahmet B., burada bidonda geri kalan benzini de üzerine döktü. Kendisini oyaladıklarını, 1 aydır kooperatife gelip gittiğini belirten Ahmet B., müdahale edilmesi halinde elindeki çakmağı ateşleyerek kendisini yakacağını kaydetti. Uzun süren ikna çalışmasının ardından Ahmet B., elindeki çakmağı bıraktı. Polisin kalkan oluşturarak kooperatiften çıkarılan esnaf İlkadım Polis Merkezi'ne ifadesi alınmak üzere götürüldü. Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek ve Yabancılar Çarşısı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay İnanç, polis merkezine gelerek esnafla görüştü. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler