YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eskişehir'de otomobil kanala uçtu: 3 yaralı
Eskişehir'de otomobil kanala uçtu: 3 yaralı
25 Mayıs 2013 08:46
Eskişehir’de sulama kanalına uçan otomobilin içinde bulunan 3 kişi kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndan geçen Devlet Su İşlerine (DSİ) ait sulama kanalına 26 VA 168 plakalı otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda uçtu.

Kaza sonrasında otomobil içinde bulunan ve henüz kimlikleri belirlenemeyen yaralıların yardımına çevrede bulunan vatandaşlar koştu. Sürücü ve ön yolcu koltuğunda oturan bir kişi kendi imkanları ile otomobilden çıkmayı başarırken, arkada bulunan yaralı emniyet kemerini çözemediği için su altında yaklaşık 5 dakika kaldı.

Vatandaşların emniyet kemerini bıçakla kesmesi sonucunda yaralı sıkıştığı yerden çıkarıldı. Olay yerinde hazır bekletilen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından alınan yaralılar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan birisinin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, polis ekipleri kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Otomobilin içinde sıkışan yaralıyı kurtaran Yunus Şengil isimili vatandaş olayı şöyle anlattı;
“Ben burada bisiklet biniyordum. Sesi duyunca koştum geldim. Önde bulunan 2 kişi kendi imkanlarıyla çıkmış. Arkada bulunan yaralı ise emniyet kemeri bağlı olduğu için çıkamıyor. Emniyet kemerini bıçakla keserek, arkada bulunan yaralıyı da çıkardık. Bu sırada benimde kolumun derisi sıyrılmış. Arabayı yükseltmek için halat bağlayıp, çekmeye çalıştık. Arkada bulunan kişi yaklaşık 5 dakika suda kaldı. Biz çıkardığımızda baygındı.”

Suda bulunan otomobil daha sonra çekici yardımıyla çıkarılarak, otoparka çekildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler