YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eski karısının evini kundakladı
Eski karısının evini kundakladı
02 Mart 2010 23:32
Balıkesir'de boşandığı eski eşiyle barışmak isteyen şahıs istediği cevabı alamayınca eski karısının evini kundaklayıp yakmak istedi.

Dört katlı binanın zemininde çıkan yangın büyük tehlike oluştururken alevler üst katlara sarmadan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Şüpheli polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.  
 

İNTİHAR İLE OLMAYINCA EVİ KUNDAKLADI 
Balıkesir'de ikamet eden Levent Canyurt (31) isimli şahıs, sağlık ocağında hemşire olarak çalışan eski eşi Serap S. ile barışmak için her yola başvuruyor. 2009 yılı içinde birden fazla intihar girişiminde bulunan Levent Canyurt, her defasında polisin olay yerine getirdiği hemşire eşi tarafından ikna edilip intihardan vazgeçirildi. Son olarak 10 Kasım 2009 tarihinde eski eşinin kendisiyle tekrar bir araya gelme teklifini geriye çevirmesi üzerine 7 katlı binanın çatısına çıkıp intihar etmek isteyen Levent Canyurt, korku dolu saatler yaşatmıştı. Yine polisin olay yerine getirdiği eski eşi Serap hemşirenin çatıda dakikalarca süren ikna çabalarının ardından intihardan vazgeçirilen şahıs ölümden dönmüştü. Her fırsatta çok sevdiğini söylediği eski eşi Serap S. ile bir süre önce, "anlaşmalı" olarak ayrılıp boşandıklarını anlatan Levent Canyurt, ancak kayınvalidesi tarafından evliliklerinin bir daha gerçekleşmediğini, eşinin kendisinden kaçtığını çok sevdiği eşiyle tekrar evlenmek için her şeyi göze aldığını söylemişti.

Ancak, tekrar bir araya gelmek için denediği tüm girişimlerden sonuç alamayan çılgın aşık Levent Canyurt, bu defa eşinin anne ve babasıyla birlikte ikamet ettiği evi yakmaya çalıştı. Bugün akşamüzeri Dinkçiler Mahallesi Güllük Sokak'ta bir ev yangını ihbarı alan polis ve itfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine giderek önlem aldı. 4 katlı binanın girişinde içerisi ev eşyasıyla dolu olan depoda yangın çıktı. Görgü tanıklarının ifadesine göre yangını Levent Canyurt çıkarıp kaçtı. Birinci katında ikamet ettiği binada çıkan yangını işyerinden gören hemşire Serap S. korkuya kapıldı. Binada oturanların hemen tahliye edildiği olayda kaçan şüpheli polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı. Şüphelinin olay yerinde demir parmaklıklarla kapalı olan deponun kapısındaki camı kırdıktan sonra içeriye tiner döktüğü ve daha sonra bunu tutuşturup yangın çıkardığı tespit edildi.  
 
Levent Canyurt polis merkezinde gözaltına alınırken olayla alakalı soruşturma sürüyor. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler