YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşini öldürüp dolaba sakladı!
Eşini öldürüp dolaba sakladı!
08 Nisan 2013 13:19
İzmir’in Karşıyaka ilçesinde imam nikahlı eşini öldürüp dolaba saklayan Abdülvahap İlkatmış Bağclılar’da polise teslim oldu.

 İlkatmış’ın eşini kıskançlık krizine girdiği için öldürdüğü ortaya çıktı. Sorgusu tamamlanan İlkatmış bugün adliyeye sevk edildi.

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde Abdülvahap İlkatmış adlı bir kişi, imam nikahlı yaşadığı eşi Hülya Aydın'ı (36) bıçakla öldürüp dolaba saklamış ve ardından kayıplara karışmıştı. Polis, 1 Nisan tarihinde meydana gelen cinayetin ardından soruşturma başlatırken aranan şüpheli cinayetin ardından pişman olup dün polise teslim oldu. Gözaltına alınan İlkatmış Bağcılar Asayiş Büro Amirliğinde yapılan sorgusunun ardından bugün Bakırköy Adliyesine sevk edildi.

İddiaya göre; Karşıyaka İlçesi'nde kiraladığı evde 2 oğluyla yaşayan Hülya Aydın, bir halı yıkama fabrikasında çalışırken işyerinin eski ortağı S.Ş. tarafından taciz edildi. Savcılık Aydın'ın şikayeti üzerine genç kadını koruma altına aldı. Bunun üzerine genç kadını taciz ettiği ileri sürülen S.Ş., Hülya Aydın’ın İstanbul’da yaşayan kocası Abdülvahap İlkatmış’ı arayarak, “Eski eşinle konuşuyorduk, sen araya girmeseydin evlenecektik” dedi. Bunun üzerine A.İ., 2 Nisan akşamı İstanbul’dan İzmir’e geldi.

Hülya Aydın’ın evine gelen Abdülvahap İlkatmış, iki oğulları şehir dışında olduğu için eşiyle yalnız kaldı. İlkatmış, evdeki tartışma sırasında eski eşini bıçaklayarak öldürdü. Hülya A.’nın cesedini elbise dolabına koyan A.İ., daha sonra kaçtı.

Aabdülvahap İlkatmış, cinayetten iki gün sonra 4 Nisan günü öldürdüğü eşi Hülya Aydın’ın çalıştığı halı yıkama fabrikasındaki çalışma arkadaşlarını arayarak, “Hülya’yı öldürdüm. Cesedini elbise dolabına koydum” dedi. Görevlilerin ihbar etmesi üzerine olay yerine giden Karşıyaka İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri genç kadının cesedini elbise dolabında buldu. Polis, cinayet faili olarak koca Abdülvahap İlkatmış’ın yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, genç kadının cesedi ise otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Öte yandan İlkatmış’ın İstanbul’da resmi nikahlı evli olduğu ve İzmir’de yaşayan Hülya Aydın ile de uzun yıllardır imam nikahıyla birliktelik yaşadığı tespit edildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler