YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşi ve 2 çocuğu deprem kurbanı
Eşi ve 2 çocuğu deprem kurbanı
10 Mart 2010 20:09
Eşini ve iki çocuğunu Elazığ'daki kayınvalidesine bırakarak gittiği İstanbul da, depremde öldükleri haberini alan Gaziantepli Murat Nalçacı'nın dramı yürek dağlıyor.

Elazığ depreminde eşini ve iki çocuğunu kaybeden Murat Nalçacı, bir ay önce İstanbul'a çalışmaya giderken eşini ve iki çocuğunu Elazığ'daki kayınvalidesinin yanına bıraktığını ifade ederek, "Ablamdan eşimin ve çocuklarımın depremde öldüğü haberini alınca dünyam yıkıldı. İstanbul'daki işyerimde televizyon gazete gibi şeyler olmadığı için ablamdan bu haberi aldım. Haberi duyunca hemen telefonla eşimi aradım ama kimseye ulaşamadım. En son bacanağımla konuştum ve depremde öldüklerini öğrendim" dedi. 
 

Deprem bölgesinin içler acısı olduğunu belirten Nalçacı, "Taş taş üstünde kalmamış herkes perişan durumda herkesin evi barkı dağılmış canlarını kaybetmişler. Birine bir dokunsan bin ah işitiyorsun" diye konuştu. 
 

Eşinin öleceğini rüyasında gördüğünü kaydeden Murat Nalçacı o rüyayı şu şekilde anlattı: 
 

"Eşim pazarı pazartesiye bağlayan gece beni aradı ve "Rüyamda beni istemeye geldiklerini gördüm" dedi. Ben de, "Sen evli barklı kadınsın seni kim istemeye gelecek?" dedim. Sonuçta Allah'u Teala pazar günü eşimin canını istemeye geldi. Deprem de o günün sabahına oldu. Depremde eşimle beraber dört kişi daha varmış. Onlar sağ kurtuldular benim eşim ve iki çocuğum öldü" 
 

Konuşmakta zorlanan Murat Nalçacı konuşmasına devam ederken, eşini ve çocuklarını son kez göremediğini söylerken gözyaşlarını tutamadı. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler