YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Eşi eve dönsün" diye 2 çocuğunu rehin aldı
"Eşi eve dönsün" diye 2 çocuğunu rehin aldı
04 Nisan 2016 00:45
Sivas'ta eşinin eve dönmesini isteyen H.D, 2 çocuğunu rehin alarak 5 katlı bir binanın çatısına çıktı - Çocuklarıyla binadan atlayıp intihar edeceğini söyleyen H.D. polisin 3 saatlik çabasının ardından eylemini sonlandırdı

Sivas'ta eşinin eve dönmesi için 2 çocuğunu rehin alarak 5 katlı bir binanın çatısına çıkan H.D. polisin 3 saatlik ikna çabasının ardından eylemine son verdi. 

Alınan bilgiye göre, eşi E.D'nin 12 gün önce evi terk etmesi nedeniyle H.D, (45), çocukları 7 yaşındaki H.D. ve 8 yaşındaki M.D'yi yanına alarak Uluanak Mahallesi Osmanpaşa Caddesi'nde 5 katlı bir binanın çatısına çıktı. 

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri, binanın önünde branda açtı. Çocuklarıyla binadan atlayıp intihar edeceğini söyleyen H.D'yi ikna etmek için bazı polisler binanın çatısına çıktı. Bu sırada çocukların üşüdüğünü gören bir polis memuru, montunu çıkartıp çocuklara verdi. 

H.D. kendisini ikna etmeye çalışan polislere eylemi eşinin eve dönmesi ve yuvasının dağılmaması için gerçekleştirdiğini söyledi. Eşinin eve dönmesi için yetkililerden yardım isteyen H.D. polisin 3 saatlik ikna çabasının ardından eylemini sonlandırdı.

Bu sırada çok sayıda vatandaşın eylemi cep telefonuyla kaydetmesi dikkati çekti.

Çatıdan indirilen baba ve çocukları, polis aracıyla sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Numune Hastanesine götürüldü.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler