YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eşeğe ayı saldırdı
Eşeğe ayı saldırdı
19 Mart 2010 16:17
İyileşme şansı olmayan eşeği sahibi itlaf edecek

Bartın'ın Kurucaşile ilçesine bağlı Karaman köyünde, yeşillik alanda otlayan eşeğin, ayının saldırısına uğradı.

Eşeğin sahibi Cemil Uğur, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanını karnını doyurması için köylerinin yakınındaki yeşillik alana bıraktığını söyledi.
 

Kısa süre sonra hayvanın olduğu yerden kaçarak köye döndüğünü, o sırada ise bir ayının ormanlık alana doğru gittiğini fark ettiğini anlatan Uğur, şöyle dedi:
 

''Merak edip hayvanın yanına gittiğimde sol arka ayağının üst kısmının ayı tarafından parçalanmış olduğunu fark ettim. Köyümüzde uzun zamandır böyle olay yaşanmamıştı. Ayı, hayvanın kalçasından büyük parça koparmış, tedavisi mümkün değil. Şuanda büyük acı çektiğini düşündüğüm için eşeğimi itlaf edeceğim.''
 

Köy muhtarı Hüsnü Kamış da, ayının eşeğe saldırdığı yer ile evleri arasında 300 metre mesafe olduğunu belirterek, ''Can ve mal güvenliğimiz kalmadı. Yarın çocuklarımıza da zarar verecek. Bağa bahçeye kadar giriyorlar. Tuzak kursak büyük cezası var, ne yapacağımızı şaşırdık. Yetkililerin can ve mal güvenliğimizi sağlaması lazım. Allah korusun çocuklarımıza da saldırabilir'' dedi.
 

Köy sakinlerinden Ahmet Gök ise, bugün eşeğe saldıran ayının, çocuklara da zarar verebileceğini ifade ederek ''Köyümüzde kimse bağına bahçesine gidemez oldu. Bu konuda bir şeyler yapılması lazım'' diye konuştu. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler