YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esed güçlerinin operasyonlarında 63 kişi öldü
Esed güçlerinin operasyonlarında 63 kişi öldü
08 Haziran 2014 09:38
Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin denetiminde olan bölgeleri ağır silahlarla saldırmasında 63 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütünden (SNHR) yapılan açıklamada, Şam yönetimine bağlı güçlerin muhaliflerin denetiminde olan yerlere hava destekli olarak düzenlediği saldırılar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 23, Dera'da 15, İdlib'te 8, Humus'ta 7, Halep'te 4, Hama'da 3, Kuneytra'da 2 ve Deyru'z Zor'da bir olmak üzere 63 kişinin öldüğü bildirildi.

Öte yandan Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de yaptığı açıklamada, İslami Cepheye bağlı birliklerin Halep'te merkezi cezaevi çevresinde bir tankı imha ettiğini ve rejim güçlerinin kaldığı binalara havan topuyla saldırdığı dile getirildi.

Orduya ait helikopterlerin Halep'te yönetim karşıtlarının elinde olan bölgelere "varil bombasıyla" saldırdığı ifade edilen açıklamada, Esed güçlerinin başkent Şam'ın Dumai Dareya, Kabun, Cobar ve Muleyha bölgesini ağır silahlarla saldırdığı aktarıldı.

Bu arada Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin de ülke genelinde düzenlediği operasyonlarında çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

 

AA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler