YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum'da elektrik panosu patladı!
Erzurum'da elektrik panosu patladı!
14 Mart 2013 14:00
Erzurum'un Yakutiye ilçesinde bir okulun zemin katındaki elektrik panosunda meydana gelen patlama sonucu 24'ü öğrenci 26 kişi dumandan etkilendi.

Şükrüpaşa Mahallesi'nde bulunan Kocatepe İlkokulu ve Ortaokulu'nun zemin katında, teknik bir arıza sonucu elektrik trafosunda patlama meydana geldi.

Trafonun alev alması sonucu, okulun sınıf ve koridorları dumanla kaplandı. O sırada sınıflarda bulunan öğrenci ve öğretmenler, kısa sürede okuldan çıkarıldı.

Bu sırada dumandan etkilenen 24'ü öğrenci 26 kişi, ambulanslarla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Palandöken Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, elektrik panosunda meydana gelen yangını kısa sürede kontrol altına alarak, söndürdü.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Bilge, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulun zemin katında bulunan elektrik panosunda patlama meydana geldiğini belirterek, ''Okulun zemin katında bulunan elektrik panosuna dıştan gelen kablolarda ısınma söz konusu olduğu için patlama olmuş. Patlama sonucunda içeriye duman dolmuş. Dumandan etkilenen 24 öğrenci ile 2 hizmetli, hastaneye kaldırıldı'' dedi.

Hizmetli ve öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğunu anlatan Bilge, şunları kaydetti:

''Okulun zemin katında bulunan elektrik panosu, bir teknik arıza sonucu patlamış. Öğrencilerde panik oluştuğu için Kaymakamlık tarafından okul bugün tatil edildi. Ama yarın yine derslere devam edilecek. Okulda, elektrik panosu dışında maddi hasar söz konusu değil. Gerekli çalışmaları başlattık. Hafta başına kadar çalışmalar tamamlanacak.''

Öğrenciler yangını şaka sandı

Okul Aile Birliği Başkanı Bünyamin Bakar da zemin katta elektrik panosu olduğunu bilmediğini belirterek, ''Panoda patlama olmuş. Hemen alev almış ve burası tamamen yanmış. Sınıfları, koridorları duman kaplamış. TEDAŞ ekiplerini çağırdık, gerekli inceleme yapılıyor'' diye konuştu.

8. sınıf öğrencilerinden Fırat Ülker ise patlama meydana geldiği sırada derste olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

''İnkılap dersi vardı. Sınıfa bir arkadaş geldi, 'yangın var' dedi. Tabii biz önce inanmadık, şaka yapıyor sandık. Sonra koku aldık ve sınıfı duman sardı. Biz de arkadaşlarla hemen dışarıya çıktık. Ambulanslar, itfaiye ekipleri falan geldi. Bazı arkadaşlarımızı hastaneye götürdüler.''

Öğrencilerden Süleyman Karagöz de 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi kutlamaları için prova yaptıklarını anımsatarak, ''Patlamanın olduğu kattaydık. Büyük bir gürültü duyduk. Yangın var dendi ama şaka olduğunu düşündük. Sonra hepimizi bahçeye çıkardılar'' diye konuştu.
 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler