YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum eksi 30'u gördü
Erzurum eksi 30'u gördü
12 Ocak 2013 10:23
Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı eksi 30 dereceyle Erzurum'da ölçüldü.

 

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altındaki Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkisini sürdürüyor.
 
Gece en düşük hava sıcaklıkları Erzurum'da eksi 30, Ağrı'da eksi 25, Kars'ta eksi 24, Erzincan'da eksi 23, Ardahan'da eksi 21 ve Iğdır'da eksi 16 derece olarak ölçüldü.
 
Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Erzurum'da eksi 10, Kars, Ağrı ve Ardahan'da eksi 7, Erzincan'da eksi 4 ve Iğdır'da 1 derece olması tahmin ediliyor.
 
Soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camları buz tuttu, kaldırımlarda buzlanma meydana geldi, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Sabah erken saatlerde evlerinden çıkan vatandaşlar, soğuk havadan olumsuz etkilendi. Belediye ekipleri, kent merkezlerinde kar ve buzla mücadele çalışması yapıyor.
 
Bölgede aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle Erzurum'da 198, Ağrı'da 138, Kars'ta 60, Iğdır'da 30 ve Ardahan'da 8 olmak üzere toplam 434 köyle ulaşım sağlanamıyor.
 
İl Özel İdaresi'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
 
Yetkililer, yollarda meydana gelen buzlanmaya karşı sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu.
 
 
AA
 
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler