YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erzurum Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor
Erzurum Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor
04 Temmuz 2014 12:20
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olmasının ardından hafta sonu Erzurum'da yapacağı mitingin hazırlıkları sürüyor.

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın 6 Temmuz Pazar saat 16.00'da Erzurum İstasyon Meydanı'nda miting düzenleyeceğini söyledi.

Yeşilyurt, Erdoğan'ın ziyaretini toplu açılış töreni şeklinde planladıklarını ifade ederek, "Toplu açılış için gelmiyor. Önceden toplu açılış için geliyordu, şimdi program değişti, normal parti mitingi oldu" diye konuştu.

Mitingin hazırlıklarının hızla sürdüğünü ifade eden Yeşilyurt, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi dönemine ikinci milli mücadele denildiğini anımsatarak, "Birinci milli mücadelede de ikinci durak Erzurum'du, şimdi yine ikinci durak Erzurum. Başbakanımız da bu mantıkla bir yola çıktı. İnşallah ilk turda da biz cumhurbaşkanı seçme gayretindeyiz. Ustamızdı, şimdi reisimiz olacak. Bazı sürprizlerimiz var ama onları sayın başbakanımızın ilk defa miting alanında görmesini istiyoruz. Erzurum, cumhur reisini bekliyor" şeklinde konuştu.

Yeşilyurt, teşkilatlarının miting konusunda tecrübeli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İlçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, il teşkilatımız geçmişte bu mitingleri onlarca defalarca yaptılar. Her mitingde üzerine bir şeyler koyarak geliştirmeye çalışıyoruz. Geçmiş mitinglerde olduğu gibi şehir süslemeleri, Başbakanımızın geliş koridorundaki süslemeler, miting meydanında pankart ve süslemelerimiz var. Ayrıca iftar yemeğinin yapılacağı alanda bazı süslemeler olacak. Vatandaşlarımızın yoğun katılımı için organizasyonlar yaptık. Toplu taşıma araçlarıyla inşallah onları miting alanına getireceğiz. Uzak yerlerden gelen insanlarımızın iftar öncesi mağdur olmamaları için iftar hazırlığımız var. Ekip şefleri belli, otobüsteki kişi sayısına göre iftarlık vereceğiz."

Yeşilyurt, Erzurumluları mitinge katılmaya davet etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler